Turystyka rowerowa: Włochy rowerem


Urlop na rowerze we Włoszech

choosing the best villas, B&Bs and Agritourism for your holidays in the countryside, since 1998

  • Wybierz twój cel
  • Anuluj daty [X]
  • 2 Dorosli
    0 Dzieci

Info and Description

Weekend lub cały urlop na rowerze we Włoszech jest idealny na wakacje w gospodarstwie w kontakcie z naturą, aby cieszyć się wolnym tempem, a także rowerem, ekologicznym i ekonomicznym środkiem transportu, który pozwala odwiedzać miejsca w tak przyjemny sposób. Ponadto rower jest odpowiedni dla każdego i jest idealnym sposobem na odkrycie Włoch i jego terytorium, które oferuje trasy i ścieżki rowerowe dla wszystkich gustów. Tutaj proponujemy kilka doskonałych tras na wycieczkę na dwóch kołach, aby cieszyć się spokojem cudów pięknego kraju. A jeśli nie masz własnego roweru, na naszej stronie znajdziesz farmę z wypożyczalnią rowerów, gdzie możesz mieć pewność, że masz do dyspozycji dwukołowy.

Veneto rowerem

W Veneto będziesz rozpieszczany możliwością wyboru między trasami rowerowymi, liniowymi, krótkimi, długimi, łatwymi lub trudnymi. Jedna z najpopularniejszych tras; sławny i egrave; piękna ścieżka rowerowa w Dolomitach , zbudowana na ścieżce dawnej linii kolejowej. Jest to trasa około 60 km w sercu Dolomitów , Dziedzictwa Ludzkości UNESCO, prawie wszystkie na ścieżce rowerowej / pieszej, która wspina się stabilnie i lekko na pierwszych 45 km, a następnie schodzi w ciągu ostatnich 15 km. Dlatego wielu z nich podróżuje w drugą stronę, pokonując jedynie 15 km pod górę i 45 km w dół. Ścieżka rowerowa, zbudowana na ścieżce, zaczyna się od Calalzo di Cadore i przecina jedne z najważniejszych; piękne lokalizacje i agrave; turystyczny w rejonie Belluno, odkrywając piękne wsie i pięknem architektonicznych.

Lombardia na rowerze

W okolicy Franciacorta w Lombardii , zaledwie kilka minut od jeziora Garda , znajduje się 5 ścieżek rowerowych leczonych przez Strada del Franciacorta dla wszystkich, turystów pieszych, rodzin z dziećmi i turystów z winem . Długość tras obejmuje odcinek od 30 do 40 km przez około 3 godziny, przez tereny o charakterze przyrodniczym, krajobrazowym i historyczno-kulturowym.

Piemont na rowerze

W miejscowości Langhe , w Piemoncie , Grande Traversata delle Langhe jest piękną ścieżką do podążania rowerem, pieszo lub konno, która biegnie wzdłuż starożytnej Via del Sale i Feudatari, łącząc Saliceto z Santo Stefano Belbo. Jest to podróż ponad 100 km podzielona na 18 etapów, które dotykają wsi, lasów, grzbietów i zamków Alta Langa w krajobrazie zdominowanym przez wzgórza.

Liguria na rowerze

W pobliżu Morza Liguryjskiego znajduje się ścieżka rowerowa dla pieszych o nazwie Maremonti, którą można dojechać z Levanto lub z Fremury. Wykonane na starym torze kolejowym trasa również dotyka Bonassoli i Framury w sumie około 6 km . Bez gradientów nie jest zbyt wymagający, dlatego nadaje się dla każdego i bardzo sugestywnie do poglądów, które można podziwiać między jedną galerią a drugą.

Toskania na rowerze

W Toskanii idealnym miejscem na rower jest Kreta Senesi . W górę iw dół wzgórza dominują pojedyncze farmy, cyprysy i średniowieczne wioski, przecina je sieć białych dróg wijących się wzdłuż cichych ścieżek między Sieną i Asciano. Ostatni etap trasy ma długość 60 km i prowadzi z San Quirico d'Orcia do Sieny , po starej Kasi, a następnie panoramie przez "krzyż gór". Trasa jest niezwykle wolna od wymagających wspinaczek i może być śledzona przez wszystkich rowerzystów przy minimalnym przygotowaniu.

Włochy Wybrzeże na wybrzeże rowerem: od Morza Tyrreńskiego po Adriatyk

Italy Coast to Coast to podróż o długości ponad 400 km podzielona na 18 etapów, która biegnie od Morza Tyrreńskiego do Adriatyku , przechodząc przez Marche , Umbrię, Lacjum i Toskania . Jest to kulturalna, historyczna, religijna i naturalistyczna trasa, która wiedzie wzdłuż środkowych Włoch pośród pięknych krajobrazów, miast sztuki, wiosek, pustelni i niezwykłych miejsc do robienia na rowerze lub pieszo. Od Portonovo do Orbetello, od Conero do Argentario po odkrycie mniej znanych Włoch.

Umbria na rowerze

W Umbrii , wokół jeziora Trasimeno , wzdłuż malowniczego wybrzeża, znajduje się obwodnica , która pozwala poznać jej terytorium z różnych punktów widzenia, przecinając wsie i okolicę. Jest to 71-kilometrowa trasa, która na długich odcinkach podąża ścieżką rowerową, a częściowo rozwiązłą ścieżką. Zaczynając od Castiglione del Lago, można podróżować bez większego wysiłku, być może przełamując drogę z postojami na wsiach i punktach widokowych.

Kampania na rowerze

Via Silente to ścieżka przecinająca chroniony obszar Parku Narodowego Cilento , Vallo di Diano i Alburni. Długa trasa 600 km i podzielona na 15 etapów, która opuszcza i dociera do Castelnuovo Cilento i przecina bardzo bogatą roślinność, wśród której wyrastają wsie położone na wzgórzach, z widokiem na morze lub ukryte między dolinami. Trasa przebiega głównie po utwardzonych drogach, ale są tam też odcinki podmokłe i podjazdowe, dla których preferowany jest rower hybrydowy.

Puglia na rowerze

Alta Murgia Ciclovia , w Apulii , to trasa, którą można przemierzyć rowerem, ale w niektórych miejscach także pieszo i konno, o łącznej długości 65 km składającej się z 7 tras, które pozwolą Ci cieszyć się pięknem Park. Polecamy odcinek, który w odległości nieco ponad 17 km od stacji Corato dociera do Necropoli di S. Magno, obszaru o wartości 20% i więcej.

Sycylia na rowerze

Szlak Altomontana to ścieżka, która rysuje półkole wokół Etny od południowego zachodu do północnego wschodu, na średniej wysokości około 1700 m nad poziomem morza. Jest to trasa dla bardziej doświadczonych rowerzystów, która pozwala zanurzyć się całkowicie w naturze i historii wulkanu, pomiędzy skamieniałymi lasami, jaskiniami lawy, starożytnymi kraterami, lasami i pustyniami lawy w ciągłych solach i opadach.

Zobacz nasze propozycje na Agroturystyka, B & B, Domki Letniskowe, Apartamenty na terenie Włoch i wybierz miejsce pobytu na wakacje na rowerze !

Zaznaczone Właściwości - Urlop na rowerze we Włoszech

Choose your region: - Urlop na rowerze we Włoszech

Możesz być zainteresowany dodatkowymi poradami dotyczącymi podróży

Odkryj wszystkie nasze pomysły na następny weekend! Relaks, kolacja lub romantyczny wypad: mamy to, czego potrzebujesz!