Wakacje we włoskich parkach narodowych


Wakacje na farmie we włoskich parkach narodowych

choosing the best villas, B&Bs and Agritourism for your holidays in the countryside, since 1998

  • Wybierz twój cel
  • Anuluj daty [X]
  • 2 Dorosli
    0 Dzieci

Info and Description

Od Piemontu do Puglia, od Ligurii po Kampanię, Włochy są krajem bogatym w chronione obszary naturalne , o szczególnej wartości przyrodniczej i naturalistycznej ze względu na obecność nienaruszonych ekosystemów iz tego powodu są chronione i chronione. Dzięki 24 Parkom Narodowym , z których każdy ma wyjątkowe walory środowiskowe, Włochy są fascynującym miejscem na zielone wakacje w otoczeniu przyrody, sportu i życia na zewnątrz wśród zapierających dech w piersiach widoków, gór, lasów i jezior . Oto lista jednych z najpiękniejszych włoskich parków narodowych, w pobliżu których możesz zarezerwować swój pobyt wybierając spośród naszych gospodarstw, pensjonatów, domów wakacyjnych i apartamentów .

Park Narodowy Gran Paradiso

Park Narodowy Gran Paradiso był pierwszym parkiem narodowym założonym we Włoszech w 1922 roku. Rozciągnięty pomiędzy Piemontem i Valle d'Aosta, jest prawdziwym rajem dla miłośników natury i gór. W przeważnie alpejskim środowisku, w którym łatwo spotkać kozicę i koziorożec, naprzemiennie występują grube lasy modrzewi, jodły i sosenki, wspinając się, pozostawiając miejsce dla alpejskich pastwisk pełnych kwiatów, a następnie osiągających najwyższe szczyty skał i lodowców.

Park Narodowy Cinque Terre

Park Narodowy Cinque Terre znajduje się w Ligurii , w prowincji La Spezia i od 1999 roku jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W środowisku, w którym integracja środowiska i człowieka zakończyła się sukcesem, znajdują się wysokie wybrzeża z widokiem na morze, zatoczki i plaże ścieżki i średniowieczne wioski odkrywane w chodzącym tempie.

Park Narodowy Cilento i Vallo di Diano

Rozciągnięty pomiędzy Kampanią , w prowincji Salerno i Basilicata, Park Narodowy Cilento był pierwszym włoskim parkiem narodowym, który stał się Bioparco. Jest to rozległe terytorium, które charakteryzuje się dużą różnorodnością środowisk: obszary przybrzeżne i górskie, rzeki i strumienie, lasy i strome ścieżki są środowiskiem chronionych roślin i zwierząt. W parku znajdują się także stanowiska archeologiczne o znaczeniu światowym, takie jak stanowiska archeologiczne w Paestum i Velia .

Park Narodowy Lasów Casentinesi

Park Narodowy Foreste Casentinesi rozciąga się między Emilią Romagną a Toskanią , niedaleko Florencji , Arezzo i Sieny . Jest to jeden z największych obszarów leśnych w Europie, obejmujący najrozleglejsze lasy i lasy we Włoszech. Z około 37 tysięcy hektarów, około 80% stanowią lasy. Tutaj jest wiele gatunków kwiatów i dwa wspaniałe sanktuaria, Camaldoli i La Verna. Fauna składa się z jeleni, danieli, sarny, dzika, muflona i wilka. Obecność grzybów jest ważna.

Park Narodowy Vesuvius

Park Narodowy Vesuvius został utworzony w celu obrony i wzmocnienia wyjątkowego krajobrazu na świecie. Park rozwija się wokół kompleksu wulkanicznego Somma-Vesuvius i jest obszarem o istotnym znaczeniu z pejzażu i geologicznego punktu widzenia. Uważany za jedno z najbogatszych terytoriów na świecie pod względem roślinności i flory, jego lawa pozwala na przechowywanie rzadkich odmian, a zatem, choć w niewielkim stopniu, jest jednym z najbogatszych obszarów gatunków. Park jest również połączony z obszarem chronionym, który obejmuje wybrzeże z widokiem na wulkan, w tym miasto Pompeje .

Park Narodowy Alta Murgia

Park Narodowy Alta Murgia, położony w Apulii, pomiędzy prowincjami Bari i Barletta-Andria-Trani, składa się głównie ze skał wapiennych, tufów i złóż gliny. Ale w zieleni wyróżniają się również budynki w suchym kamieniu, majestatyczne zabudowania wiejskie, a także wspaniałe dowody architektoniczne, takie jak rezydencja myśliwska w Castel del Monte Fryderyka II.

Obejrzyj i zarezerwuj na naszej stronie internetowej B & B, Holiday Homes, Apartments, Villas i Agroturystyka na wakacje we włoskich parkach .

Zaznaczone Właściwości - Dom wiejski w pobliżu parków narodowych

Możesz być zainteresowany dodatkowymi poradami dotyczącymi podróży

Odkryj wszystkie nasze pomysły na następny weekend! Relaks, kolacja lub romantyczny wypad: mamy to, czego potrzebujesz!