Agriturismo Italia: miasto do odwiedzenia


Miasto d

choosing the best villas, B&Bs and Agritourism for your holidays in the countryside, since 1998

  • Wybierz twój cel
  • Anuluj daty [X]
  • 2 Dorosli
    0 Dzieci

Info and Description

Miasta do odwiedzenia we Włoszech

Z północy na południe znajduje się wiele miast do odwiedzenia we Włoszech , jeśli wziąć pod uwagę kulturę obecną nie tylko w najbardziej znanych miastach, takich jak Rzym, Wenecja czy Neapol, ale także w najmniejszych i w każdym razie pięknych. Z Wenecji Euganejskiej na Sycylię, przechodząc przez Kampanię i Apulię, aby spędzić weekend jako para lub z całą rodziną, może przebywać w gospodarstwie lub w pensjonacie , co nie wystarczy, aby dogłębnie je odwiedzić, ale wystarczy, aby uchwycić jego esencja.

Miasta do odwiedzenia we Włoszech: Werona

Zadeklarowana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Werona, miasto Veneto , jest najbardziej romantycznym miastem par excellence, w którym William Shakespeare wyobrażał sobie historię miłosną między Romeo i Julią , więc nie możesz wyjść bez wizyty na słynnym balkonie. Piazza Bra Arena jest bijącym sercem Verona. Warto zobaczyć także Castelvecchio i most Scaliger , jeden z siedmiu miejskich, Piazza delle Erbe , starożytne forum rzymskie z Torre dei Lamberti i Arche Scaligere , kompleks grobowy o szczególnym stylu gotyckim i rzymskim teatrze u stóp Colle San Pietro.

Miasta do odwiedzenia we Włoszech: Florencja

Cradle of the Renaissance, Florence jest stolicą Toskanii i gości wiele arcydzieł sztuki i architektury tej epoki. Jedną z najbardziej znanych jest Duomo z Kopułą Brunelleschiego i Dzwonnicą Giotta , a także Galeria Accademia, w której wystawiono Dawida Michała Anioła i Galerię Uffizi , gdzie Narodziny Wenus Botticellego i Zwiastowanie Leonarda da Vinci są położone. Nie przegap średniowiecznego Ponte Vecchio, Palazzo Pitti , starożytnej rezydencji rodziny Medici i Piazza della Signoria .

Miasta do odwiedzenia we Włoszech: Salerno

Drzwi wejściowe na wybrzeże Amalfi , Salerno , miasto Kampania , znajduje się na jednym z najbardziej fascynujących włoskich terytoriów o ponad 200 km linii brzegowej. Miasto z uroczą promenadą, eleganckimi budynkami i dużą ilością parków. Należą do nich Mercatello Park , jeden z największych we Włoszech, z ponad 10 hektarów zieleni. Park Pinokio dla najmłodszych i Park Seminarium, który oferuje piękny widok. Nie przegap Giardini della Minerva, raju kwiatów. W niecałą godzinę jazdy samochodem można dotrzeć do stanowisk archeologicznych w Paestum i Pompei .

Miasta do odwiedzenia we Włoszech: Lecce

Lecce , stolica Puglia , zwana "Florencją Południa", to jedno z najbardziej fascynujących miast południowych Włoch: piękne i ze wspaniałym morzem zaledwie kilka kroków. Bogaty w świadectwa i dzieła sztuki z okresu rzymskiego, średniowiecza i renesansu, Lecce to "dama baroku", styl wyraźnie widoczny w jasnych dekorach budynków historycznego centrum, bogaty w wyrafinowane pałace, jak w XVI wieku Palazzo Adorno , bazylika Santa Croce , Piazza Sant'Oronzo , elegancki salon i bijące serce miasta oraz katedra, która stoi na placu o tej samej nazwie, ze wspaniałą boczną fasadą. Inne klejnoty, których nie można przegapić to rzymski amfiteatr i zamek Karola V.

Miasta do odwiedzenia we Włoszech: Ragusa

Miasto Ragusa , położone na Sycylii , jest jednym z miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO za późnobarokowe zabytki i jest uważane za skansen sztuki. Nie przegap Le Scale of Ibla , fascynującej trasy prowadzącej do barokowej dzielnicy Ragusa Ibla, uroczej dzielnicy, Kopuły Katedry San Giorgio i Zamku Donnafugata. morze , z plażami drobnego piasku i turkusowej wody.

Czy jesteś gotowy, aby wybrać region, który będzie Twoim następnym celem podróży?

Zaznaczone Właściwości - Miasto d

Możesz być zainteresowany dodatkowymi poradami dotyczącymi podróży

Odkryj wszystkie nasze pomysły na następny weekend! Relaks, kolacja lub romantyczny wypad: mamy to, czego potrzebujesz!