Ekoturystyka w Toskanii: agroturystyka, willa, pensjonat, dom wakacyjny w Toskanii na ekologiczne wakacje


Zrównoważone podróże i ekoturystyka w Toskanii Odkryj wszystkie szlaki ekoturystyczne w Toskanii

choosing the best villas, B&Bs and Agritourism for your holidays in the countryside, since 1998

  • Wybierz twój cel
  • Anuluj daty [X]
  • 2 Dorosli
    0 Dzieci

Info and Description

Ekoturystyka w Toskanii : Dla swoich wakacji poświęconych ekoturystyce w Toskanii , spójrz na nasze zakwaterowanie zanurzone w idyllicznych krajobrazach, odkryj ścieżki przyrodnicze i małe wioski, gdzie czas wydaje się stać w miejscu, gdzie można skosztować tradycyjnych potraw i odkryć cuda lokalnego rzemiosła . Wybierając zrównoważony pobyt, który w pełni szanuje ekosystem, możesz w pełni cieszyć się autentycznością sesji degustacji wina lub cieszyć się piknikiem na wsi pieszo, na rowerze lub konno.

Gościnność : Na stronie Agriturismo.net możesz wybierać gospodarstwa wiejskie, domy wypoczynkowe lub zakwaterowanie w pensjonacie oferującym zajęcia związane z zieloną turystyką, na przykład wynajem rowerów lub sprzedaż typowych produktów lub w pobliżu szlaków turystycznych w otoczeniu naturalnym.

Turystyka rowerowa - Toskania na rowerze : Wiele osób pasjonujących się zieloną turystyką lubi tę powolną i przyjazną dla środowiska turystykę, która pozwala cieszyć się unikalnymi krajobrazami, które stały się sławne dzięki wielu historycznym, artystycznym i kulturalnym atrakcjom, w pełni je szanując. W okolicy rowerowej o długości około 500 km, która wciąż rośnie, można wybrać różne dostępne trasy, takie jak trasy Montelupo Fiorentino-Radda in Chianti , Orbetello-Laguna di Levante , Piza-Lukka , szlak rowerowy Arno i wzgórza val d'Orcia , wśród najbardziej znanych. Zwróć też uwagę na Parco Ciclistico del Chianti, które dotyka miejscowości Castellina in Chianti, Castelnuovo Berardenga, Gaiole in Chianti i Radda in Chianti w prowincji Siena oraz Greve in Chianti w prowincji Florencja.

Turystyka konna: Toskania na koniu - Jeśli ekoturystyka dotyczy przede wszystkim turystyki jeździeckiej, Toskania może zaoferować szeroki wybór stajni i szkół jeździeckich, które organizują jazdę konną, w towarzystwie przewodników: dlaczego nie zafundować sobie tego wyjątkowego podniecenia patrząc na nasze gospodarstwa ze stajniami?

Poniżej znajdziesz kontakty dla kilku ośrodków jeździeckich w różnych prowincjach:

Florence Toscana Equitazione Montespertoli, via Pian di Pesa 9 - Strona internetowa: www.toscanaequitazione.it - ​​Email: info@toscanaequitazione.it Ten ośrodek jeździecki oferuje wiele obszarów do jazdy konnej, a także zajęcia, kursy na różnych poziomach i organizację zielonych tygodnie

Grosseto - CM Equitazione Albinia, strada provinciale Giannella - Strona internetowa: www.equiturismo.it - ​​Email: info@equiturismo.it; Centrum oferuje kursy dla początkujących lub zaawansowanych kursów prowadzących do licencji FISE (Włoska Federacja Sportów Konnych). Przewodnik będzie mógł towarzyszyć uczestnikom w odkrywaniu toskańskiego garrigu, ciesząc się naturalnym otoczeniem, gastronomią i zabytkami, od prowincji Grosseto do Viterbo.

Piza - San Rossore Piza, viale delle Cascine 153 Strona internetowa: www.sanrossore.it - ​​Email: alfea @ sanrossore. Kilka kilometrów od Wieży w Pizie, w parku San Rossore, można wziąć udział w kursach jazdy konnej lub jazdy konnej na torze parkowym, a także jeździć konno po stajniach, a na koniec jechać do wybrzeże Versilia.

Siena - Club Ippico Senese Monteriggioni, strada di Pian del Lago Strona internetowa: www.clubippicosenese.it - ​​Email: info@clubippicosenese.it Klub ten ma swoje stajnie, zadbane tereny i skocznie. Doświadczeni jeźdźcy mają okazję spróbować swoich sił w jeździe konnej przez ponad godzinę, podążając różnymi trasami.

Parki narodowe - Parki regionalne W Toskanii można podziwiać krajobrazy, które można nazwać zwycięzcami Oscara: nic dziwnego, że Chianti i Maremma stały się zestawami filmowymi wielu filmów osadzonych w tym pięknym regionie. W takim naturalnym środowisku zielona turystyka może się tylko rozwijać, wystarczy pomyśleć o parkach narodowych kalibru Lasów Casentino, Apeninach Toskanii i Emilii, nie zapominając o pięknie wysp archipelagu toskańskiego i szczytach Alp Apuańskich i Apeninów.

Park archipelagu toskańskiego - Park Archipelagu Toskańskiego ma swoje korzenie w mitologii greckiej, mówi się, że wyspy Giannutri, Capraia, Gorgona, Pianosa, Montecristo, Giglio i Elba powstały z pereł, które nie zostały zaczesane z naszyjnika Wenus i wrzucony do Morza Śródziemnego. Oprócz wyspy Elba, największej z siedmiu, pozostałe są dość skromne, a ponieważ niektóre z nich są domem dla więźniów, udało im się zachować dziewiczą dzicz, stając się ulubionymi miejscami dla miłośników zielonej turystyki. .

Park Tosco-Emiliano - podobnie jak w lasach Casentino, ten park narodowy rozciąga się między Toskanią i Emilią Romagną, podążając ścieżką Apeninów na wysokość 1700 m npm i obejmując masyw Pandy Corfino w Toskanii. Około dwie trzecie parku znajduje się w Emilii-Romanii, gdzie znajduje się główna siedziba administracyjna. Turyści na wakacjach w Toskanii nadal mogą skontaktować się z recepcją Orecchiella, idealną bazą wypadową do spacerów po południowej stronie parku.

Parco delle Foreste Casentine, Monte Falterona i Campigna: Parco delle Foreste Casentine i Monte Falterona są rozłożone na powierzchni 36 400 hektarów, równo rozłożonych między Toskanię i Emilię Romagnę.

Cały park można zwiedzać pieszo i konno, na rowerach górskich, a zimą nawet na nartach na około 650 km tras.

Klasztor Franciszkanów w Camaldoli i Sanktuarium w La Verna to główne atrakcje z pięknym krajobrazem, w którym są zanurzone, a także z wielką wartością historyczną i artystyczną.

Parki regionalne - Parco della Maremma Regionalny Park Maremma, znany również jako Parco dell'Uccellina, rozciąga się wzdłuż wybrzeża, zaczynając od Principina a Mare, a kończąc na Talamone w prowincjach Grosseto i Livorno. Bardzo zróżnicowany z geograficznego punktu widzenia, w rzeczywistości ten park obejmuje krajobrazy, takie jak te w górach Uccellina i wybrzeże Morza Tyrreńskiego, którego wybrzeże ma naprzemienne piaszczyste plaże i strome klify. W pewnym momencie obszar ten był niezdrowy, ponieważ mieścił największe słone bagno w Toskanii, które należało do Trappoli.

Parco di Migliarino, San Rossore, Massaciuccoli

Parco di Migliarino, San Rossore, Massaciuccoli rozciąga się między prowincjami Lukka i Piza, oferując gęstą sieć szlaków pieszych, rowerowych, a nawet szlaków konnych. Można go także przejechać małym pociągiem lub łodzią na jeziorze Massaciuccoli, największym w Toskanii, na wybrzeżu którego zainspirował Giacomo Puccini do komponowania swojej legendarnej arii. Podczas zwiedzania parku można także podziwiać różne gatunki zwierząt zamieszkujących San Rossore, dziś miejsce, w którym znajduje się dawna rezydencja króla, po raz kolejny zostało otwarte dla publiczności, zostało wykorzystane w ostatnim roku przez Prezydent Republikański i dziś jest pod protogencją w REgionie Toskanii.

Parco delle Alpi Apuane Ekosystem Toskanii jest bardzo urozmaicony, a dowodem jest, że Park Alp Apuańskich jest od 2012 r. Miejscem dziedzictwa UNESCO: skalisty i postrzępiony profil szczytów doprowadził do użycia określenia "Alp" w odniesieniu do gór Apuan, zamieszkałe niegdyś przez ludność Ligurii. Skaliste, postrzępione ściany sprzyjają tworzeniu ścieżek przyrodniczych odpowiednich dla wszystkich miłośników turystyki pieszej i wspinaczki górskiej, a także odkrywają marmurowe osady wśród wielu naturalnych skarbów. Gęsta, serpentynowa sieć podziemnych jaskiń jest częściowo dostępna z przewodnikiem i możemy powiedzieć, że Antro del Corchia jest otwarte dla publiczności na około 2 km.

Zakupy w Toskanii: typowe produkty - Dania regionalne i tradycyjne jedzenie Toskania na stole jest prawdziwą krainą obfitości dla wszystkich smakoszy. Tradycja gastronomiczna tego regionu oparta jest na prostych, ale smacznych składnikach, typowych dla ubogiej kuchni: na przykład zaczynamy od Pecorino di Pienza i Lardo di Colonnata, mijamy grzyby z Garfagnana, trufle San Miniato i wszystkie toskańskie wędliny, takie jak Soprassata, Finocchiona, Prosciutto Toscano lub Rigatino o smaku dzikiego kopru, w końcu docierają do słynnego, niesolonego chleba, którego nazwa pochodzi od bardzo małej soli używanej podczas przygotowania, zupy chlebowej, steku florenckiego, wieprzowiny Senese i chianiny filet z mżem oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia .. A desery? Na pewno nie brakuje: nie przegap smaku tradycyjnej Ricciarelli i cantuccini ze Sieny, Schiacciata Fiorentina, Torta co "Bischeri z Pizy, herbatniki Prato, Castagnaccio i Brigidini!

Typowe piwnice z winami dla miłośników wina odwiedzających Toskankę będą obowiązkowym przystankiem do degustacji win AOC i AOCG, takich jak słynne Chiani, Morellino di Scansano i Brunello di Montalcino. Rzędy winorośli, które podążają za łagodnymi zboczami tych wzgórz, wzmacniając je winoroślami i winogronami, są teraz wyróżniającą cechą w oczach turystów z całego świata.

Inne typowe produkty Toskanii Kupowanie produktów wytwarzanych w Toskanii nie oznacza tylko kupowania win i wysokiej jakości żywności, istnieje również cała tradycja rzemiosła, która zawsze charakteryzowała ten region, który należy wziąć pod uwagę: możemy wymienić na przykład florencką obróbkę skóry i skóry w Comprensorio del Cuioio, alabastrze Volterry, ceramice Montelupo, płótnie Casentino, marmurze Carrara ... czy jesteście gotowi zabrać do domu trochę toskańskiego?

Zaznaczone Właściwości - Ekoturystyka w Toskanii

Możesz być zainteresowany dodatkowymi poradami dotyczącymi podróży

Odkryj wszystkie nasze pomysły na następny weekend! Relaks, kolacja lub romantyczny wypad: mamy to, czego potrzebujesz!