Porady dotyczące podróży: co zabrać ze sobą na wakacje we Włoszech


Wakacje na farmie we Włoszech: co zabrać ze sobą

choosing the best villas, B&Bs and Agritourism for your holidays in the countryside, since 1998

  • Wybierz twój cel
  • Anuluj daty [X]
  • 2 Dorosli
    0 Dzieci

Info and Description

Przygotowanie walizki przed wyjazdem na wycieczkę zawsze wywołuje niepokój z powodu lęku przed zapomnieniem czegoś, zwłaszcza czegoś ważnego, takiego jak dokumenty. Aby nie znaleźć Cię nieprzygotowanym, oto kilka wskazówek na temat podstawowych rzeczy, które możesz spakować na wakacje we Włoszech.
Przede wszystkim, jeśli podróżujesz samolotem, zawsze sprawdzaj zasady bagażu podręcznego linii lotniczej: dopuszczalne wymiary i waga oraz przedmioty, których nie można przetransportować. Następnie wyjaśnij pomysły na temat rodzaju wakacji, jakie podejmujesz, aby zdecydować, co przynieść. Staraj się jednak zostawić trochę wolnego miejsca w walizce, nie ryzykując poddania się, aby przynieść do domu pamiątki lub pyszny typowy produkt, aby przypomnieć Ci o podróży do Włoch i pamiętaj, aby zawsze przynosić dobrą książkę!

Dokumenty

Dokumenty są najważniejsze i pierwsze, które należy spakować, aby nie ryzykować przylotu na lotnisko bez paszportu lub biletów lotniczych. Dlatego zawsze upewnij się, że wydrukowałeś wszystko, czego potrzebujesz i masz ze sobą paszport, prawo jazdy lub dowód osobisty, bilety lotnicze, kartę zdrowia, kupon, kartę kredytową, gotówkę i kserokopie najważniejszych dokumentów. Prawo jazdy i karta kredytowa będą niezbędne, nawet jeśli chcesz wynająć samochód
Zawsze sprawdzaj datę wygaśnięcia dokumentu, z którego będziesz podróżować, i pamiętaj, że linie lotnicze i firmy przewozowe mogą zażądać określonych dokumentów dla kobiet w ciąży. Należy również zapoznać się z procedurami zapewnianymi przez linię lotniczą, z którą odbywa się odprawa i otrzymać kartę pokładową

Włochy są częścią obszaru, w którym stosuje się zniesienie kontroli granicznych zgodnie z porozumieniem z Shengen, tak więc mieszkańcy krajów UE mogą wjechać i wyjechać z Włoch bez wizy , podczas gdy obywatele Stanów Zjednoczonych, Australii, Kanady, Japonii a Nowa Zelandia może przebywać we Włoszech przez okres do 90 dni bez wizy .

Odzież

Jeśli chodzi o odzież , aby zrozumieć, co zapakować , zawsze sprawdź pogodę przed wyjazdem. Są jednak niezbędne i nieodzowne rzeczy do zrobienia w każdej podróży. Przede wszystkim weź parę wygodnych butów , bo na pewno będziesz musiał chodzić przez większość dnia, łącznie z wizytami w mieście i różnymi wycieczkami. Zalecane ubranie w warstwach , tak zwana "odzież cebulowa", zwłaszcza jeśli wakacje zawierają więcej przystanków między północą a południem Włoch, w tym mogą wystąpić znaczne zmiany temperatury, ponieważ na wiosnę może być gorąco w ciągu dnia, ale schłodzić wieczór . Więc swetry, maglines, szorty i długie, piżamy, czapeczki i okulary przeciwsłoneczne, płaszcze przeciwdeszczowe, parasolki i zimne swetry, czapki, szaliki i rękawiczki, a także kapcie, kalesony, skarpetki i urody.
Nie zapomnij swojego stroju kąpielowego . Latem na pewno będzie gorąco i na wiosnę, na niektórych obszarach Włoch, takich jak Apulia czy Sycylia , może już być idealnym klimatem do kąpieli w morzu lub na jeziorze Trasimeno . W pozostałych miesiącach roku możesz znaleźć się w Domu z centrum odnowy biologicznej .

Zestaw technologiczny

Niezbędne ładowarki, aby uniknąć ryzyka, że telefony komórkowe, tablety, komputery i inne narzędzia technologiczne są pobierane i nie można publikować zdjęć z wakacji w różnych sieciach społecznościowych. Większość z nas robi teraz zdjęcia za pomocą smartfona, ale jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem zdjęć lub ekspertem, nie możesz zostawić aparatu w domu.

Leki i zestawy pierwszej pomocy

Aby uniknąć jakiegokolwiek problemu, weź pod uwagę te drobne problemy lub niedogodności, które mogą pojawić się podczas wakacji. Uzbrój się w mały zestaw leków i pierwszej pomocy na wypadek, gdybyś kiedykolwiek miał do czynienia z problemami zdrowotnymi i pamiętaj, aby zabrać ze sobą receptę na leki, które zwykle zażywasz. Pamiętaj więc, aby pakować leki na osobiste terapie, bóle głowy i brzucha, środki przeciwzapalne, leki przeciwhistaminowe, antybiotyki, plastry i gazę, termometr, środki odstraszające owady.

Teraz, gdy masz więcej pomysłów na to, co przywieźć do Włoch na następne wakacje, wystarczy zarezerwować jeden z naszych apartamentów , pensjonatów, domów wakacyjnych lub agroturystyki we Włoszech i spakować!

Zaznaczone Właściwości - Gospodarstwo we Włoszech

Możesz być zainteresowany dodatkowymi poradami dotyczącymi podróży

Odkryj wszystkie nasze pomysły na następny weekend! Relaks, kolacja lub romantyczny wypad: mamy to, czego potrzebujesz!