Festiwal Agroturystyczny we Włoszech


Food Festival Italia: wydarzenia, których nie można przegapić

choosing the best villas, B&Bs and Agritourism for your holidays in the countryside, since 1998

  • Wybierz twój cel
  • Anuluj daty [X]
  • 2 Dorosli
    0 Dzieci

Info and Description

Z północy na południe, o każdej porze roku, Włochy są zawsze gotowe świętować swoje typowe produkty podczas Festiwali Żywności i targów , które są doskonałą okazją do odkrycia mniej znanych miast i spędzenia weekendu z winem i gastronomią .

Festiwal żywności we Włoszech: Vinitaly in Verona

Vinitaly to Międzynarodowe Targi Wina, które odbywają się co roku w Weronie , w kwietniu, w Veronafiere. Oto gospodarze producenci, importerzy, dystrybutorzy, restauratorzy i eksperci w sektorze i zaproponowali tematyczne degustacje włoskich i zagranicznych win , konferencji, warsztatów. Ponadto Made in Italy jest promowane z dedykowanymi powierzchniami wystawowymi, a najlepsze wina są nagradzane międzynarodowymi nagrodami i konkursami.
W historycznym centrum Werony, Vinitaly organizuje imprezę Winebar Fuorisalone Vinitaly For You. W tym samym czasie, co wystawa wina, odbywają się międzynarodowe targi najwyższej jakości oliwy z oliwek, wystawa jakości agrobiznesu i Międzynarodowa Wystawa Technik. w przypadku upraw winorośli, enologii i oliwy z oliwek.

Co robić w Weronie

Jeśli zdecydujesz się pójść do Vinitaly, okazja jest idealna, aby połączyć krótki pobyt kulturalny z weekendem z winem i jedzeniem . Zabytkowe centrum Werony, słynące z romantycznego miasta Romeo i Julii, posiada historyczne centrum pełne dzieł sztuki. Jeśli masz możliwość poruszania się, powinieneś także wybrać się na przejażdżkę po jeziorze Garda lub w obszarze turystycznym Monte Baldo, lub jeśli Vinitaly nie zaspokoił Twojego pragnienia dobrego wina, w regionach winiarskich Bardolino, Valpolicella i Soave

Festiwal żywności we Włoszech: Eurochocolate w Perugii

Eurochocolate, Międzynarodowy Festiwal Ciocciolato , jest z pewnością najsłodszym i najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem jesieni. W październiku place i ulice Perugii pełne są ton czekolady i ożywiają się pokazami, spotkaniami, degustacjami, warsztatami i wieloma innymi inicjatywami.

Co robić w Perugii

Eurochocolate może być również okazją do spędzenia weekendu jako para lub rodzina i jest idealnym miejscem na wakacje w gospodarstwie w pięknym "mieście czekolady" i jego otoczeniu na pobyt kulturalny . Możesz poświęcić jeden dzień, aby odwiedzić zabytkowe centrum Perugii, pełne muzeów i zabytków, a następnego dnia przenieść się na Jezioro Trazymeńskie , a także odwiedzić okoliczne wioski Umbrii .

Food Festiva we Włoszech: Sagra del Fritto Misto w Ascoli Piceno

Fritto Misto to jedno z najważniejszych włoskich wydarzeń poświęconych żywności, aw szczególności smażonemu jedzeniu, które odbywa się co roku, w maju, w historycznym centrum Ascoli Piceno . Tutaj Palafritto jest domem dla pięćdziesięciu rodzajów narybku z całych Włoch, których niekwestionowaną królową jest oliwka Ascolan .

Co robić w Ascoli Piceno

Ascoli Piceno to piękne miasto położone niedaleko morza San Benedetto del Tronto, bardzo blisko Parku Narodowego Gran Sasso i Parku Gór Sibillini, gdzie można spędzić wakacje na łonie natury w wiejskim domu.

Szukaj na stronie Bed and Breakfast, domków letniskowych, apartamentów, willi i gospodarstw rolnych w Veneto , Marche i Umbrii, aby wziąć udział w włoskich festiwalach kulinarnych i spędzić weekend na łonie natury!

Zaznaczone Właściwości - Food Festival Italia: wydarzenia, których nie można przegapić

Możesz być zainteresowany dodatkowymi poradami dotyczącymi podróży

Odkryj wszystkie nasze pomysły na następny weekend! Relaks, kolacja lub romantyczny wypad: mamy to, czego potrzebujesz!