Turystyka i wakacje w Toskanii: odkryj wszystkie wille, domy wakacyjne, pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne w Toskanii


Turystyka i wakacje w Toskanii

choosing the best villas, B&Bs and Agritourism for your holidays in the countryside, since 1998

  • Wybierz twój cel
  • Anuluj daty [X]
  • 2 Dorosli
    0 Dzieci

Info and Description

Gotowy do odkrycia Toskania , Włochy? Tutaj znajdziesz porady dotyczące podróży po wioskach i widokach Toskanii , niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na pobyt w gospodarstwie w sercu Chianti, czy wolisz zarezerwować domek letniskowy lub willę w pobliżu Pizy lub Lukki , na przykład ...

Jaki jest najlepszy sposób na zwiedzenie Toskanii? Tylko największe miasta są dobrze połączone pociągami i autobusami. Tak więc, jeśli chcesz przejść na uboczu drogi, jazda samochodem jest najłatwiejszym sposobem na odkrycie Toskanii, ponieważ możesz poświęcić swój czas i nie musisz polegać na transporcie publicznym. Jest to z pewnością najlepszy sposób, aby w pełni cieszyć się toskańską scenerią;)

Jak daleko od Rzymu jest Rzym i Wenecja? Bliżej niż myślisz, w rzeczywistości włoskie szybkie pociągi mogą zabrać cię do Rzymu w półtorej godziny i do Wenecji w ciągu 2 godzin. Co więcej, można uzyskać bilety ze zniżką, kupując je z góry, wystarczy sprawdzić czas i taryfy w Internecie.

Jakie są tradycyjne potrawy na wakacje w Toskanii? Najlepszą radą jest trzymać się z daleka od tych restauracji tylko dla turystów i spróbować tradycyjnych potraw i win, takich jak wino Chianti, florencki stek z kości ( bistecca alla fiorentina ), toskańskie zupy i półmiski mięs i serów z dżemami. A jeśli jesteś słodyczą, jesteś we właściwym miejscu: witaj w Dolinie Czekolady ! Niektórymi czekoladnikami do zapamiętania są De Bondt w Pizie, Mannori w Prato, Slitti koło Florencji, Amedei w Pontederze ... odkrycie Toskanii może być bardzo smacznym doświadczeniem!

I wreszcie ... kiedy jechać? Wiosną i jesienią temperatura jest łagodniejsza, jest mniej turystów, a można zarezerwować nocleg po niższych cenach. Latem upał jest bardzo intensywny, dni są dłuższe, najjaśniejsze kolory natury i ładna pogoda są idealne do miłego pływania w morzu w Cala Violina, Follonica, San Vincenzo, Quercianella ... i jest to również czas festiwale i festiwale muzyczne, których kulminacją są zbiory w końcu września. Zimą krajobrazy wydają się zamarznięte, ale pozostają piękne, takie jak Val d'Orcia, niektóre pyszne produkty, takie jak biała trufla, są odkrywane na nowo i można podziwiać wioski i miasta ozdobione dekoracjami świątecznymi lub karnawałowymi ... Niezależnie od sezonu wybierasz na wakacje , pamiętaj, aby wysłać nam pocztówkę! ;)

Zaznaczone Właściwości - Wakacje w Toskanii

Możesz być zainteresowany dodatkowymi poradami dotyczącymi podróży

Odkryj wszystkie nasze pomysły na następny weekend! Relaks, kolacja lub romantyczny wypad: mamy to, czego potrzebujesz!