Porady dotyczące podróży Włochy: informacje ogólne


Wakacje na farmie we Włoszech: wskazówki dotyczące podróży

choosing the best villas, B&Bs and Agritourism for your holidays in the countryside, since 1998

  • Wybierz twój cel
  • Anuluj daty [X]
  • 2 Dorosli
    0 Dzieci

Info and Description

Planujesz wakacje we Włoszech , ale nie znasz dobrze Bel Paese? Oto kilka przydatnych wskazówek na temat waluty, języka, religii, pomocy medycznej, numerów alarmowych, aby zadzwonić w razie potrzeby, harmonogramów i ważnych świąt, aby nie ryzykować przyjazd do Włoch zupełnie nieprzygotowany. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasze wskazówki, kiedy wybrać się do Włoch , co zabrać ze sobą i jak się przeprowadzić we Włoszech.

Strefa czasowa

Na całym półwyspie stosuje się strefę czasową odpowiadającą południkowi Greenwich (GTM 1), ale z zastosowaniem czasu letniego w lecie, więc na początku wiosny wskazówki zegara są przesunięte do przodu o godzinę i początek jesieni, czas słoneczny jest przywrócono.

Włoska waluta

Od 2001 r. Walutą używaną we Włoszech jest euro . Istnieje osiem monet (1, 2, 5, 10, 20 i 50 centów oraz 1 i 2 euro) i siedem banknotów (5, 10, 20, 50, 100, 200 i 500 euro).

Akceptowane karty kredytowe

Poza kontaktem we Włoszech można płacić za pomocą najpopularniejszych kart kredytowych . Zwykle akceptowane karty kredytowe są wyświetlane przy wejściu do sklepów i klubów. Płacąc kartą kredytową, możesz zostać poproszony o okazanie dowodu tożsamości.

Mance

Jeśli chodzi o biegi, we Włoszech nie ma skonsolidowanych zasad. Wskazówki nie są obowiązkowe, nawet jeśli zwyczajowo zostawia się liczbę równą około 10% kwoty konta w przypadku, gdy klient jest zadowolony z otrzymanej usługi.

Oficjalny język

Oficjalnym językiem jest włoski . W zależności od regionu istnieją również bardzo różne akcenty i dialekty. Istnieją jednak dwa regiony, w których oprócz języka włoskiego istnieje oficjalny drugi język: Valle d'Aosta, który również mówi po francusku i Trentino Alto Adige, który również mówi po niemiecku .
Następnie są pewne ograniczone obszary, w których używane są inne języki niż włoski, chociaż nieoficjalne: w Friuli-Venezia Giulia istnieje zespół słoweński, w Kalabrii i na Puglii istnieją obszary języka greckiego. Na Sycylii , w Piana degli Albanesi, znajduje się najważniejsza wspólnota albańska we Włoszech: jest to powszechnie używany albański, idiom używany również w oficjalnych dokumentach i znakach drogowych.

Religia

Włoska Konstytucja gwarantuje wolność wyznania. Większość ludności podąża za religią katolicką , ale jest też wiele pomniejszych wspólnot religijnych inspirowanych chrześcijaństwem lub katolicyzmem i innych, które odnoszą się do religii takich jak islamizm, judaizm, hinduizm i buddyzm.

Opieka medyczna

We Włoszech goście zagraniczni z krajów UE i spoza UE mają dokładnie takie same prawa jak obywatele włoscy w zakresie bezpłatnej pomocy medycznej w izbie przyjęć w szpitalach publicznych. Świadczenia opieki zdrowotnej dla obywateli UE we Włoszech , wspierane w instytucjach publicznych, mogą być w pełni spłacone. Aby ułatwić procedury płatności i refundacji, najlepiej mieć przy sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Korzyści płynące z włoskiej prywatnej opieki zdrowotnej muszą być wypłacane w momencie doręczenia, a wszelkie zwroty mogą być wymagane po powrocie do domu.
Wiza wjazdowa w naszym kraju jest wydawana tylko po ustaleniu ubezpieczenia zdrowotnego, niezbędnego do opieki zdrowotnej we Włoszech dla obywateli spoza UE . Ubezpieczenie zdrowotne uprawnia Cię do opieki zdrowotnej we Włoszech i całej strefie Schengen przez cały okres pobytu.
W przypadku drobnych zakłóceń można również skontaktować się z aptekami , gdzie można uzyskać porady lub kupić leki bez recepty. W okresach intensywnej aktywności główne ośrodki turystyczne oferują placówkom opieki zdrowotnej we Włoszech dla obcokrajowców z personelem wielojęzycznym i dostępnym dla turystów 24 godziny na dobę.
Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź portal Ministerstwa Zdrowia

Numery alarmowe

Jeśli masz do czynienia z problematycznymi lub niebezpiecznymi sytuacjami, możesz skontaktować się z siłami bezpieczeństwa odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo obywateli i obcokrajowców przebywających we Włoszech. Wystarczy zadzwonić do krajowych numerów alarmowych: 112 karabinierom , 113 State Police , 115 Strażaków , 117 Finance Policja , 118 Zdrowie Nagłe wypadki .

Zadzwoń do Włoch

Aby zadzwonić pod włoski numer telefonu z zagranicy, wprowadź międzynarodowy kod 0039 (39), a następnie numer telefonu użytkownika. Aby zadzwonić z Włoch do innego kraju, należy wybrać 00 (39) i numer kierunkowy kraju, do którego dzwonisz, a następnie numer telefonu użytkownika. Aby wykonywać połączenia na terenie Włoch, wystarczy wybrać numer bez kodu kraju. Przed wyjazdem wskazane jest skontaktowanie się z operatorem w swoim kraju, aby aktywować usługę międzynarodowego roamingu, jeśli nie jest ona aktywna automatycznie.

połączenie internetowe

Niezależnie od tego, czy podróżujesz w celach rekreacyjnych czy do pracy , internet jest niezbędny. We Włoszech w wielu strukturach istnieje możliwość łączenia się z siecią bezpośrednio w pokoju lub w pomieszczeniach wspólnych. Na naszej stronie możesz wybierać spośród szerokiej gamy gospodarstw z Wi-Fi . Istnieją również liczne punkty dostępu Wi-Fi na lotniskach, dworcach kolejowych oraz w innych miejscach transportu publicznego i poczekalni.

święta narodowe

We Włoszech kalendarz świąt państwowych składa się z 12 dni : 1 stycznia - Nowy Rok, 6 stycznia - Święto Trzech Króli, Wielkanoc (data różni się z roku na rok, Wielkanocny Poniedziałek (dzień po Wielkanocy, 25 kwietnia - Rocznica wyzwolenia, 1 maja - Święto Pracy, 2 czerwca - Dzień Republiki, 15 sierpnia - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, 1 listopada - Święto Ognisanti, 8 grudnia - Niepokalanie Poczęcie, 25 grudnia - Narodzenia Jezusa, 26 grudnia - Św. Szczepana.

Spójrz na udogodnienia na naszej stronie internetowej i zarezerwuj wakacje we Włoszech w jednym z naszych gospodarstw, pensjonatów, domów wakacyjnych i apartamentów we Włoszech.

Zaznaczone Właściwości - Gospodarstwo we Włoszech

Możesz być zainteresowany dodatkowymi poradami dotyczącymi podróży

Odkryj wszystkie nasze pomysły na następny weekend! Relaks, kolacja lub romantyczny wypad: mamy to, czego potrzebujesz!