Dom bez samochodu w Toskanii


Wakacje na farmie w Toskanii bez samochodu

choosing the best villas, B&Bs and Agritourism for your holidays in the countryside, since 1998

  • Wybierz twój cel
  • Anuluj daty [X]
  • 2 Dorosli
    0 Dzieci

Info and Description

Jeśli planujesz odwiedzić Toskanię bez samochodu , a zatem poruszając się komunikacją miejską, rowerem pieszo, będziesz miał możliwość przeżycia autentycznego przeżycia, odkrywania nieoczekiwanych widoków i ukrytych zakamarków. Najlepszym sposobem na odkrycie Toskanii jest zarezerwowanie wakacji w gospodarstwie agroturystycznym w pobliżu miast położonych wzdłuż tras obsługiwanych przez linie kolejowe i autobusowe lub w pobliżu tych miejsc, dzięki czemu można z łatwością do nich dotrzeć. Aby odwiedzić główne miasta Toskanii bez samochodu, najlepszą drogą jest pociąg. Jeśli chcesz dotrzeć do mniejszych krajów, będziesz musiał polegać na usługach autobusowych.

Gdzie się zatrzymać w Toskanii bez samochodu

Najlepsze tereny do poruszania się po Toskanii bez samochodu to zdecydowanie centralne miasta lub położone wzdłuż linii kolejowej między Florencją-Pizą, Florencją-Lukką, Florencją-Arezzo lub Florencją-Sieną, które ułatwią Ci podróżowanie i pozwolą Ci dotrzeć do większość miejsc w Toskanii.
Florencja jest dobrze obsługiwana przez pociągi i autobusy, a stąd można dotrzeć i zwiedzić miasta Siena, San Gimignano , Lucca i Arezzo w jeden lub pół dnia. Aby dotrzeć do obszaru geograficznego Chianti , najlepszym wyborem jest oprowadzanie z przewodnikiem. Zwiedzanie tego obszaru transportem publicznym może być w istocie przygodą, ponieważ chociaż główne ośrodki są dobrze połączone, mniejsze i bardziej charakterystyczne mogą być męczące, do osiągnięcia bez środków prywatnych.

Inną dobrą bazą wypadową do zwiedzania Toskanii bez samochodu jest Siena , skąd można dotrzeć do najbardziej wysuniętych na południe obszarów, takich jak Val d'Orcia i Maremma , których kraje są dobrze połączone z głównymi miastami Toskanii pociągiem lub autobusem. Z Sieny środkami komunikacji miejskiej można dotrzeć do Rapolano Terme, San Gimignano, Montalcino, Montepulciano i Pienza, Pisa i Florencji. Nie ma połączeń kolejowych z głównymi miastami Val d'Orcia, których najbliższe stacje to Buonconvento i Chiusi, na linii kolejowej Siena. Stacja Grosseto znajduje się wzdłuż linii kolejowej w Tyrrenii i oferuje zarówno połączenia pozamiejskie z Florencją i Sieną, jak i miejskie z głównymi miastami Maremma.

Gdzie się zatrzymać w Chianti bez samochodu

Jeśli Twoim pomysłem jest pozostać w Chianti i korzystać z autobusów lub pociągów, zalecamy dobrą dawkę cierpliwości. Harmonogramy, częstotliwość i trasy wyścigów mogą być wystawiane na próbę, ale z drugiej strony twoje wakacje będą w pełni zgodne z powolną filozofią. Dzięki temu założeniu, w oparciu o Twoją trasę, sugerujemy, abyś zarezerwował farmę w miejscowości Castellina in Chianti lub Poggibonsi , unikatowe dwie stacje kolejowe w regionie Chianti, do których można się dostać z Florencji i Sieny, z których można dotrzeć do innych miejscowości tego regionu poprzez usługa autobusów. Autobusy odjeżdżają z dworca kolejowego we Florencji i zatrzymują się w głównych i mniejszych ośrodkach Chianti, takich jak Greve, Radda, Castellina i Gaiole in Chianti .

Zajrzyj na naszą stronę: Gospodarstwa, pensjonaty, domy wakacyjne i apartamenty w Toskanii, gdzie możesz zatrzymać się bez samochodu !

Zaznaczone Właściwości - Dom bez samochodu w Toskanii

Możesz być zainteresowany dodatkowymi poradami dotyczącymi podróży

Odkryj wszystkie nasze pomysły na następny weekend! Relaks, kolacja lub romantyczny wypad: mamy to, czego potrzebujesz!