$location Gospodarstwa i wakacje na farmie – wynajem kwater w gospodarstwach rolnych i mieszkan na wsi w $location

  • Wybierz twój cel
  • Anuluj daty [X]
  • 2 Dorosli
    0 Dzieci

Kwatery wakacyjne na wynajem w $location

Cinque Terre to mały klejnot wzdłuż Riwiery Levante, gdzie można spędzić wakacje w wiejskim domu nad morzem w rejonie La Spezia , prowincji, w której znajdują się Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola, Riomaggiore i gdzie można zatem podziwiać Park Narodowy Cinque Terre , wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wakacje na farmie w Parku Narodowym Cinque Terre

Cinque Terre , z gęstymi działkami szeregowymi, suchymi kamiennymi ścianami z ogrodami warzywnymi i winnicami, położonymi wioskami, malowniczymi ścieżkami, wybrzeżami z widokiem na morze z zatokami i wlotami, tworzą cudowny i niepowtarzalny krajobraz . Właśnie dlatego utworzono Park Narodowy Cinque Terre , wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, wraz z Portovenere i na wyspy Palmaria , Tino i Tinetto. Oprócz Parku Narodowego istnieje chroniony naturalny obszar morski Cinque Terre , między Punta Mesco i Punta di Montenero , który został utworzony w celu ochrony różnorodności biologicznej nietypowych gatunków zwierząt i roślin.

Dom wiejski w Cinque Terre: jak się tam dostać

Sugerujemy zostawienie samochodu. Wąskie drogi 5 Terre nie są łatwe samochodem, a parkingi są ograniczone i znajdują się poza historycznymi centrami. Możesz do nich dotrzeć drogą morską lub pociągiem, a tam już możesz jechać pociągiem lub pieszo, aby w pełni docenić krajobraz i nie wpływać na ich delikatny ekosystem - aby odkryć także wspaniałe ścieżki!

Dom wiejski w Cinque Terre: ścieżki

Park Narodowy Cinque Terre daje możliwość podążenia szeregiem ścieżek wijących się wzdłuż wybrzeża lub prowadzących do sanktuariów. Najbardziej znanym szlakiem jest Sentiero Azzurro , który biegnie wzdłuż morza, łącząc pięć miejscowości, od Riomaggiore do Monterosso. Łatwo chodzić, ma różnicę wysokości, która przekracza 500 m. Pierwsza część Sentiero Azzurro to Via dell'Amore , ścieżka z widokiem na morze, która wyróżnia się w skale i łączy Manarolę z Riomaggiore. Sentiero dei Santuari łączy, w połowie wysokości, pięć sanktuariów z pięciu wiosek stromymi szlakami mułów, które do dziś są odwiedzane przez wierzących podczas rocznic. Sentiero Rosso lub Sentiero di Crinale jest trudniejsze, ale oferuje bardzo malowniczą trasę łączącą Portovenere z Levanto. Ma około 40 km długości i osiąga różnicę wysokości 1300 m. Jeśli chcesz cieszyć się innym sugestywnym widokiem, polecamy Path for Monesteroli , ścieżkę mułów składającą się ze schodów schodzących do morza, zbudowanych przez rolników, aby dotrzeć do winnic otoczonych suchymi kamiennymi ścianami. Kolejnym niezwykłym belwederem w obszarze Golfo dei Poeti i La Spezia jest Biassa , starożytne miasteczko na wzgórzach w głębi lądu Riomaggiore.

Dom wiejski w Cinque Terre: plaże

W szczycie sezonu, gdy dostępność jest ograniczona, opcją odwiedzenia Cinque Terre może być wyjazd z pobliskiego Levanto, którego linia brzegowa oferuje łatwiejsze plaże, w przeciwieństwie do wiosek Cinque, które mają dziewicze wybrzeże, głębokie i krystaliczne wody, ale małe zatoki kamyczków i prawie niedostępne zatoczki. Dla tych, którzy chcą innego doświadczenia i punktu widzenia, z Monterosso do Vernazzy można też płynąć kajakiem, idealną trasą łączącą Levanto z Punta Pineda.

Monterosso al Mare

Monterosso al Mare jest największą z Cinque Terre i najbardziej turystyczną z powodu piaszczystych plaż i krystalicznie czystych wód , w tym Spiaggia di Fegina , na końcu której stoi „Il Gigante”, imponująca statua boga Neptuna, stworzona przez rzeźbiarz Arrigo Minerbi w 1919 roku dla Villa Pastine.

W kolorowych domach wioski dominują pozostałości starożytnego zamku z widokiem na morze . Aby zobaczyć park literacki poświęcony Eugenio Montale i kościół San Francesco, w którym przechowywane są ważne dzieła.

Jeśli chodzi o podniebienie, spróbuj solonych sardeli, specjalności Monterosso, obchodzonej co roku podczas Festiwalu Smażonej Anchois i Oliwy Z Oliwek, który odbywa się w trzecią sobotę czerwca i trzecią sobotę września. Smak zasługuje również na limoncino , likier na bazie cytryny, być może podczas Festa dei Limoni w Monterosso w maju.

Vernazza

Vernazza to elegancka wioska charakteryzująca się wieżowcami zgrupowanymi w amfiteatrze wokół małej zatoczki i zdominowanym przez mury obronne i wieżę zamkową. Historyczne centrum przecinają wąskie i strome caruggi, które z głównej ulicy prowadzą na plac przed sugestywnym portem, jedynym naturalnym portem 5 Terre . Kościół Santa Margherita di Antiochia stoi naprzeciwko portu, w czarnym kamieniu, z ośmioboczną dzwonnicą. Warto zobaczyć Castello Doria, która dominuje na cyplu.

Corniglia

Corniglia to jedyna wioska Cinque Terre, która nie znajduje się bezpośrednio nad morzem, znajduje się na małym cyplu na wysokości 100 m npm, z którego można podziwiać inne wioski. Można do niego dotrzeć wzdłuż długich i charakterystycznych schodów „Lardarina” z 377 schodkami. Corniglia ma powołanie rolnicze; Słynie ze wzgórz z tarasami uprawianymi przez drzewa oliwne i winnice, z których zbudowana jest słynna Vino Vernaccia . I nie zapomnij skosztować słodkich i pysznych lodów z Miodu Corniglia.

Manarola

Manarola jest najbardziej malowniczym z Cinque Terre dla kolorowych domów, które schodzą w dół do małego portu i panoramicznych tarasów. Słynie z produkcji oliwy z oliwek i doskonałego wina Sciacchetrà passito, produkowanego tylko na tym obszarze. Na szczycie wsi znajduje się główny plac, na którym koncentrują się budynki sakralne, w tym Oratorium Disciplinati, Dzwonnica i Kościół San Lorenzo. Biała betonowa piramida wyróżnia się wśród domów, znak trygonometryczny dla żeglarzy. Słynna szopka Manarola , zasilana energią słoneczną i wykonana z 17 tysięcy świateł i ponad 300 postaci naturalnej wielkości , usytuowana pomiędzy tarasami.

Riomaggiore

Riomaggiore to pierwsza wioska Cinque Terre , do której dociera się z La Spezii. Kolorowe domy zbudowane są w stylu wieżowców, rozwinięte na wysokości na trzech lub czterech piętrach i połączone rzędami. Charakterystyczne Porto , osłonięte naturalnym wlotem i gdzie zacumowane są kolorowe łodzie rybackie . W górnej części znajdują się pozostałości zamku Castello z XV-XVI wieku i romantyczny panoramiczny taras .

Aby spędzić pobyt w Cinque Terre , możesz wybrać spośród naszych Agroturystyki, apartamentów i domów wakacyjnych oraz innych naszych obiektów wakacyjnych w Ligurii .

Możesz być zainteresowany dodatkowymi poradami dotyczącymi podróży

Odkryj wszystkie nasze pomysły na następny weekend! Relaks, kolacja lub romantyczny wypad: mamy to, czego potrzebujesz!