Agroturystyka i degustacja wina w regionie Langhe


Wakacje z degustacją wina w Langhe

choosing the best villas, B&Bs and Agritourism for your holidays in the countryside, since 1998

  • Wybierz twój cel
  • Anuluj daty [X]
  • 2 Dorosli
    0 Dzieci

Info and Description

Terytorium Langhe jest idealne do odkrywania doskonałej produkcji wina i do degustacji w piwnicach oraz do sklepów z winami . Kraina szlachetnych winnic, rozciągająca się między prowincjami Asti i Cuneo , dzięki szczególnemu ukształtowaniu terenu i umiarkowanemu mikroklimatowi oferuje doskonałe, pełne i eleganckie wina, które można spróbować podczas pobytu w gospodarstwie z degustacją win z Piemontu .

Odkrywanie winnic w regionie Langhe

Wzdłuż łagodnych wzgórz Strada del Barolo wyruszysz w podróż w głąb terytorium, w którym niekwestionowanym bohaterem jest wino, ale także naturalne i kulturowe dziedzictwo, które tworzą producenci, sklepy z winami, muzea i zamki. Po prostu zostań na weekend w Agriturismo in Langhe, aby odkryć najbardziej reprezentatywne winiarnie tego miejsca, w którym zaprezentujesz szeroką gamę etykiet na wina, w tym najbardziej znane Nebbiolo, Barolo, Barbaresco, Dolcetto, Moscato i Monferrato .
Prawie 300 winiarni jest gotowych, aby dać znać o ich produkcji i opowiedzieć swoją historię, aby pokazać świat tradycji, ludzi i chwil, które jest za kieliszkiem wina, do smaku z połączeniem serów, wędlin i innych typowych produktów Piemont. Możesz wziąć udział w wakacjach z winem i posiłkiem w Agriturismo, aby wziąć udział w degustacji trufli , kolejny wiodący produkt Langhe , w szczególności rejon Alba, który co roku organizuje festiwal z okazji słynnej białej bulwy.

Muzea winiarskie

Podczas weekendu z winem i posiłkiem w gospodarstwie agroturystycznym w Langhe można łączyć zajęcia dodatkowe, takie jak spacery po winnicach, trekking po szlakach i wizyty w muzeach winiarskich . Wśród nich polecamy Muzeum Wina Barolo, które oferuje innowacyjne sposoby odkrywania kultury i tradycji winiarskiej. Niedaleko Muzeum Renato Ratti dei Vini d'Alba , które prezentuje wycieczkę po regionalnej historii wina z dokumentami historycznymi i starożytnymi narzędziami. Wreszcie, w Zamku Grinzane Cavour znajduje się Piemontska Regionalna Enoteca, gdzie wciąż można poczuć ślady Camillo Cavour, który dzięki swojej pasji do świata wina uczynił z niego centrum produkcji wspaniałych win, w których dziś mieści się regionalny sklep z winami oraz ciekawe i bogate muzeum etnologiczne.

Spójrz na Agriturismo.net nasze gospodarstwo agroturystyczne z piwnicami w Langhe, gdzie można cieszyć się degustacją wina , wybierając zakwaterowanie jako B & B, Apartments, Hotel, Farmhouse in the Langhe region !

Spójrz na powiązane przedmioty - Gospodarstwa wiejskie z degustacją wina w regionie Langhe

Możesz być zainteresowany dodatkowymi poradami dotyczącymi podróży

Odkryj wszystkie nasze pomysły na następny weekend! Relaks, kolacja lub romantyczny wypad: mamy to, czego potrzebujesz!