$location Gospodarstwa i wakacje na farmie – wynajem kwater w gospodarstwach rolnych i mieszkan na wsi w $location

  • Wybierz twój cel
  • Anuluj daty [X]
  • 2 Dorosli
    0 Dzieci

Kwatery wakacyjne na wynajem w $location

Wybrzeże Amalfi rozciąga się na około 40 km od Vietri do Positano , z widokiem na Zatokę Salerno . Uznany za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO , szczyci się wyjątkowym krajobrazem : wąskie i zakrzywione ulice, wille i hotele z widokiem na morze, suche kamienne ściany, winnice, gaje pomarańczowe, gaje cytrynowe i ogrody opadające do morza, wąskie plaże położone wysoko skały Idealny na romantyczne wakacje w wiejskim domu blisko morza.

Wsie wybrzeża Amalfi

Wybrzeże Amalfi jest znane z niejednorodności: każdy kraj ma swoje własne cechy i tradycje, ale wszystkie przybrały dziwne kształty, aby dostosować się do wybrzeża. Oprócz Vietri sul Mare , znanej z tradycji obróbki ceramicznej i Positano , miejscowości turystycznej znanej z mody i życia nocnego, istnieje Cetara , kraj zalewania sardeli, Ravello , z prestiżowymi willami i klifami gęstymi cytrynami, Conca dei Marini , z Grotta dello Smeraldo , którego nazwa pochodzi od koloru, który przyjmuje woda dzięki światłu, które przenika z podwodnego pęknięcia. Ale przede wszystkim Amalfi , serce Wybrzeża Amalfi, z wąskimi uliczkami, piękną Katedrą i krużgankiem Raju.

Co robić na wybrzeżu Amalfi

Wybrzeże Amalfi jest również znane z niektórych typowych produktów, takich jak limoncello, uzyskiwanych z sfusato amalfitano, typowej cytryny wybrzeża proponowanej tutaj we wszystkich odcieniach, od słodkiego do słonego. Spróbuj także słynnego cuoppo, typowego neapolitańskiego jedzenia ulicznego, rożka z kartapagli w pysznych smażonych potrawach i spaghetti z sosem anchois, jednego z symbolicznych potraw Cetary. Możesz spróbować tych i innych produktów, pozostając w wiejskim domu z restauracją.

Dla miłośników przyrody i trekkingu warto dotrzeć do Valle delle Ferriere , zielonego płuca złożonego z wodospadów i dróg wodnych, w centrum którego znajduje się Riserva Naturale Orientata, w której przetrwają warzywa z bardzo odległych czasów. Aby w pełni zrozumieć piękno tych miejsc, polecamy Sentiero degli Dei , od Bomerano po Agerola, z którego można podziwiać cały obszar, a wyjątkowy punkt panoramiczny oferuje zapierający dech w piersiach widok na wybrzeże Amalfi Sorrento.

Gotowy do wyjścia? Wybierz jedną z naszych propozycji dotyczących noclegów, apartamentów, domów wakacyjnych i domów na wybrzeżu Amalfi .

Możesz być zainteresowany dodatkowymi poradami dotyczącymi podróży

Odkryj wszystkie nasze pomysły na następny weekend! Relaks, kolacja lub romantyczny wypad: mamy to, czego potrzebujesz!