Trekking Holidays in Tuscany


Toskania dom na trekkingowe wakacje

choosing the best villas, B&Bs and Agritourism for your holidays in the countryside, since 1998

  • Wybierz twój cel
  • Anuluj daty [X]
  • 2 Dorosli
    0 Dzieci

Info and Description

Toskania to region pełen ścieżek wiejących wzdłuż pięknych krajobrazów, w pobliżu wybrzeży, wzgórz, lasów i gór, gdzie można wybrać się na trekking lub wybrać się na relaksujący spacer, aby odkryć przyrodę i zapierające dech w piersiach widoki, ciesząc się sportowym wakacjami . Znajdziesz szlaki w każdym obszarze% u200B% u200BToskania, ale najbogatszymi miejscami na szlaku są Garfagnana , Casentino i wzgórza wokół Florencji. Tutaj polecamy kilka wycieczek podczas trekkingowych wakacji w Toskanii .

Trekking wzdłuż Via Francigena

Via Francigena in Toskania to podróż przez przyrodę pomiędzy skarbami sztuki i historii. Jest to starożytna podróż pielgrzymów, którzy zjednoczyli Canterbury w Rzymie, która przechodzi przez całą Toskanię z północy na południe w 15 etapach, przechodząc przez Luccę , Siena i Val d'Orcia w kierunku Rzymu, przecinając główne zamieszkałe centra i święte miejsca, pomiędzy którymi San Gimignano . Oficjalna trasa jest prosta i odpowiednia dla wszystkich, dostępna pieszo lub na rowerze.

Trekking w Garfagnana

Via del Volto Santo, to starożytna droga wiary, że po lasach i górach Lunigiana i Garfagnana przybywa w Lucca. Prosta trasa odpowiednia dla wszystkich, którzy wiją się wzdłuż mułowych ścieżek i polnych dróg, dotykając wiosek takich jak Castelnuovo Garfagnana i Barga .

Trekking w Parku Alpy Apuańskie

Park Alp Apuańskich obejmuje kompleks górski Alp Apuańskich, który rozciąga się od północy do południowo-wschodniej części regionu przez Versilia , Lunigiana i Garfagnana . Porośnięte gęstymi lasami i śródziemnomorskimi zaroślami góry te mają strome i kanciaste zbocza z pionowymi ścianami skalnymi i łukami z kamienia naturalnego. Najbardziej majestatyczna jest góra Monte Forato . Na terenie parku można zrobić piękne wycieczki pieszo, konno lub rowerem górskim wzdłuż tras wszelkiego rodzaju i trudności .

Trekking w Parco di Migliarino

Park Migliarino San Rossore i Massaciuccoli wiją się wzdłuż wybrzeża, które przecina terytoria Lukki i Pizy . W parku znajdują się różnego rodzaju obszary, od gęstych lasów po bagienne tereny i skaliste mury, gdzie spaceruje się w otoczeniu przyrody. Proponujemy wycieczkę do rezerwatu przyrody Paludetto , ogromnej i pięknej rezerwy, w której organizowane są liczne wycieczki.

Trekking na Górze Abetone

Mount Abetone znajduje się w prowincji Pistoia, w pobliżu toskańsko-emilijskich Apeninów i jest jednym z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Toskanii. Atakowany przez miłośników narciarstwa zimą, przez resztę roku jest idealnym miejscem dla miłośników przyrody. Tutaj możesz ukończyć pełne przygód trasy trekkingowe w kontakcie z fauną i fauną Apeninów. Aby poznać ścieżki, sugerujemy odnieść się do mapy Włoskiego Klubu Alpejskiego CAI, który sugeruje niektóre trasy o szczególnym znaczeniu dla krajobrazu i o różnych trudnościach.

Pierścień renesansu wokół Florencji

Ring of the Renaissance to 170-kilometrowy szlak trekkingowy i rowerowy dla wszystkich, rozpoczynający się i kończący na Zamku Calenzano, który wije się przez wzgórza wokół Florencji i śledzi starą sieć florenckich dróg. Idealny do poznania terytorium otaczającego miasto i do uchwycenia krajobrazu i kulturowych inspiracji wielkich mistrzów Renesansu poprzez lasy, wzgórza, zamki, rzymskie drogi i stare klasztory po specjalnie zaprojektowanych oznakowaniach.

Trekking w lasach Casentino

Jeśli poziom Twojego treningu jest dobry, nie możesz ominąć Wielkiego Apeninu, który z 400 km podzielonym na 25 etapów jest najdłuższą trasą trekkingową w Toskanii . Trochę "męczące, ale warte jest krajobrazów i widoków, które dają stare lasy parku leśnego Casentino.

Trekking na Monte Amiata

Monte Amiata o 1736 metrach jest najwyższą spośród wygasłych włoskich wulkanów. Zadaszony począwszy od 800 metrów od wspaniałego lasu, od północnego wschodu na łagodnych krajobrazach Val d'Orcia , zamyka na wschód widok Maremma i znajduje się w pobliżu wzgórz Grosseto . Jest to idealne miejsce dla miłośników trekkingu, którzy mogą z łatwością spacerować po lesie, korzystając z gęstej sieci szlaków zaprojektowanych na starożytnych ścieżkach poszukiwaczy grzybów i leśników łączących wioski z okolicznymi obszarami. Główną ścieżką jest pierścień Monte Amiata , okrężna trasa o długości około 30 km biegnąca wokół stożka wulkanicznego na wysokości między 1050 a 1300 metrów.

W przypadku wycieczek przyrodniczych zobacz także włoskie parki narodowe . Wybierz jedną z naszych propozycji na farmę, B & B, apartamenty i domy wakacyjne, która będzie najbardziej odpowiednia na trekkingowe wakacje w Toskanii .

Zaznaczone Właściwości - Farma toskańska do trekkingu

Choose your region: - Farma toskańska do trekkingu

Możesz być zainteresowany dodatkowymi poradami dotyczącymi podróży

Odkryj wszystkie nasze pomysły na następny weekend! Relaks, kolacja lub romantyczny wypad: mamy to, czego potrzebujesz!