Trekking we Włoszech


Szlaki trekkingowe we Włoszech

choosing the best villas, B&Bs and Agritourism for your holidays in the countryside, since 1998

  • Wybierz twój cel
  • Anuluj daty [X]
  • 2 Dorosli
    0 Dzieci

Info and Description

Co powiesz na spacery w naturze Włoch, podczas wakacji w Agriturismo ? W rzeczywistości nasz piękny kraj oferuje wiele tras trekkingowych wzdłuż wybrzeża, na wsi, w górach, a nawet w mieście. Tutaj oferujemy najpiękniejsze trasy trekkingowe we Włoszech , odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i tych już wytrenowanych. Obowiązkowo, nie zapomnij dać sobie smacznego przerwy na farmie z restauracją lub orzeźwiającej na farmie z basenem podczas podróży!

Trekking w Ligurii: Niebieska ścieżka

Sentiero Azzurro znajduje się na terytorium Cinque Terre , w prowincji La Spezia , od trasy Riomaggiore do Monterosso . Około 12 km długości składa się głównie ze ścieżek, ścieżek mułów i pozostałej części promenady Via dell'Amore oraz dróg wewnętrznych łączących pięć wiosek. Jest to starożytna trasa, którą wyznaczali ci, którzy używali jej regularnie do poruszania się, poza niektórymi śliskimi odcinkami i traktami z powodu zwężenia toru.

Trekking Włochy: Via Francigena

Via Francigena to starożytna trasa pielgrzymkowa, która umożliwiła dotarcie do Rzymu, a następnie do Puglia, zaczynając od Canterbury i przekraczając wszystkie Włochy, przechodząc przez dolinę Aosty, Piemont , Lombardię , Emilię Romagną, Ligurię , Toskania i Lacjum. Trasa dla wszystkich ponad 1000 km z 44 etapami o długości od 15 do 35 km, które można pokonać pieszo lub rowerem przez góry, wzgórza i równiny, aby odkryć słynne miasta turystyczne, ale także prowincjonalne miasteczka i małe wioski, w tym Lukkę, San Gimignano , Siena i Viterbo ,

Trekking w Umbrii i Lazio: podróż po San Benedetto

Droga św. Benedykta jest mało znaną trasą, chociaż jest jedną z najważniejszych dróg pielgrzymkowych w środkowych Włoszech, która śledzi różne miejsca, w których mieszkał i nauczał święty Norcia. Jest to podróż w sercu Włoch o długości około 300 km w 16 etapach o długości około 20 km, zaczynając od Norcii, w Umbrii , a kończąc w Montecassino po przekroczeniu wszystkich Lazio aż do granicy z Kampanią.

Trekking na ścieżce bogów

Sentiero degli Dei biegnie wzdłuż wybrzeża Amalfi, pomiędzy Agerola i Positano , gdzie ciągną się po sobie belweder i las. Trasa ma 10 km długości i trwa około 5 godzin, nie ma dużych różnic wysokościowych, a ze względu na swą prostotę i piękno przyciąga wielu turystów. Aby uzyskać optymalną wycieczkę, zaleca się wykonanie trasy od góry do dołu, a następnie z Agerola do Positano.

Trekking w Apulii między jeziorami Alimini

Adriatyk, które leży w prowincji Lecce, jest idealnym miejscem dla miłośników trekkingu. Salento posiada wiele obszarów chronionych, a jeziora Alimini to naturalny park otoczony gęstą śródziemnomorską roślinnością i lasami sosnowymi. Tutaj można odbyć sugestywną podróż zanurzoną w najdzikszej naturze, która jest częścią większego, zwanego ironicznie Mamma Li Turchi .

Trekking na Sycylii: Magna Via Francigena

Również na Sycylii znajdujemy starożytne ulice związane z tradycją Francigena . La Magna Via Francigena to starożytna droga przemierzana przez wieki przez pielgrzymów, kupców i podróżników, którzy zjednoczyli osiedla, wioski, a zwłaszcza dwa porty, Palermo w Agrigento . Trasa o długości około 160 km, która przecina 15 gmin i 3 prowincje, które umożliwiają miłośnikom trekkingu i każdemu, kto kocha podróżować pieszo, aby odkryć wiejską Sycylię.

Zobacz ofertę Agriturismo, B & B, Holiday Homes i Apartments na naszej stronie internetowej, gdzie można się zatrzymać na trekkingowe wakacje we Włoszech.

Zaznaczone Właściwości - Gospodarstwo agroturystyczne na trasy trekkingowe

Choose your region: - Gospodarstwo agroturystyczne na trasy trekkingowe

Możesz być zainteresowany dodatkowymi poradami dotyczącymi podróży

Odkryj wszystkie nasze pomysły na następny weekend! Relaks, kolacja lub romantyczny wypad: mamy to, czego potrzebujesz!