Dom wiejski z degustacją wina na Sycylii


Wakacje w Agroturystyce na Sycylii z degustacją wina i wycieczkami po winnicach

choosing the best villas, B&Bs and Agritourism for your holidays in the countryside, since 1998

  • Wybierz twój cel
  • Anuluj daty [X]
  • 2 Dorosli
    0 Dzieci

Info and Description

Czy jesteś miłośnikiem wina i planujesz kolejną wycieczkę po mieście? W tym przypadku z pewnością nie można przegapić Sycylii, krainy starej i solidnej tradycji winnej. Aby cieszyć się smakami tej cudownej wyspy, najlepiej jest pozostać na farmie z degustacją wina na Sycylii, gdzie można odbyć wycieczki z przewodnikiem po winnicy i skosztować win, które mają winnice Sycylii wyjątkowe i cenione na całym świecie wieki

Wakacje w Agrotourismo z wycieczkami po winnicach w piwnicach

Pobyt na farmie z przewodnikiem po winnicy to intensywne doświadczenie w magicznym i prawie świętym miejscu, wśród szerokich korytarzy z dużymi bocznymi beczkami, gdzie małe i duże sycylijskie producenci wina opowiedzą historię swoich winnic i win. oni produkują. Wyspecjalizowane przewodniki pomogą Ci skosztować doskonałych win z Sycylii, a także produktów i typowych dań kuchni sycylijskiej .

Sycylia to kraina bogata w smaki, ale także historię, sztukę i kulturę, a od Stretto di Messina po Marsalę oferuje ciekawe miejsca dla miłośników wina. Sycylia jest drugim ulubionym celem miłośników włoskiego jedzenia i wina, po Toskanii . Dzięki pasji, doświadczeniu i profesjonalizmowi sycylijskich producentów wysokiej jakości win.

Sycylia produkuje fantastyczne wina, od pełnych czerwonych do żywych białych. Powstały tu wina o długiej historii, takie jak Marsala , ale także pachnące wina deserowe, takie jak Passito di Pantelleria i Malvasia delle Isole Lipari, a także Moscato di Noto i Siracusa . Te i wiele innych win rozsławiło wina, w których są produkowane, takie jak Zibibbo, Grillo i Nero d'Avola, a wiele produktów zostało ustanowionych na rynkach krajowych i międzynarodowych. Wśród obszarów DOC na szczególną uwagę zasługują Alcamo i Etna dla win białych oraz Cerasuolo di Vittoria dla win czerwonych.

Ponadto na Sycylii znajdują się Szlaki Wina , szlaki winne , stworzone w celu wzbogacenia obszarów uprawy winorośli o wysokiej wartości przyrodniczej, środowiskowej i kulturowej, doskonale zintegrowanych z produkcją win. Wzdłuż tych oznakowanych szlaków znajdziesz winnice i winiarnie gospodarstw otwarte dla publiczności .

Spójrz na naszą propozycję Agroturystyki z degustacją wina i wycieczkami po winnicach na Sycylię i wyrusz w podróż pełną zmysłowych treści.

Choose your region: - Dom wiejski na Sycylii z degustacją wina

Możesz być zainteresowany dodatkowymi poradami dotyczącymi podróży

Odkryj wszystkie nasze pomysły na następny weekend! Relaks, kolacja lub romantyczny wypad: mamy to, czego potrzebujesz!