Wydarzenia, których nie można przegapić w Toskanii


Wakacje na farmie: nie można pominąć wydarzeń w Toskanii

choosing the best villas, B&Bs and Agritourism for your holidays in the countryside, since 1998

  • Wybierz twój cel
  • Anuluj daty [X]
  • 2 Dorosli
    0 Dzieci

Info and Description

Urlop w Toskanii Farma to doskonała okazja, aby poznać tradycje tego pięknego regionu Włoch. W każdym momencie, w którym wybierasz się do Toskanii , na pewno znajdziesz kilka wydarzeń, szczególnie w miesiącach od czerwca do września. Wiele z tych wydarzeń ma długą tradycję, która była przekazywana od lat, inne są bardziej aktualne, ale wciąż bardzo oczekiwane. Tutaj proponujemy listę nieosiągalnych zdarzeń , które odbywają się co roku w Toskanii i zalecamy udział w nich, jeśli jesteś w okolicy.

Palio w Sienie

Światowe wydarzenie, Palio di Siena, odbywa się co roku w Sienie w dwa dni, 2 lipca i 16 sierpnia . Palio to ekscytujący wyścig konny, który odbywa się na Piazza del Campo i widzi 17 dzielnic miasta, które rzucają sobie wyzwanie. W dniu wyścigu cały dzień poświęcony jest wydarzeniu. Rano, w kaplicy obok Palazzo Comunale, "Msza dżokeja" obchodzona jest przez Arcybiskupa. Zaraz potem, na Piazza del Campo, odbywa się ostatni wyścig testowy, "provaccia". Następnie w ratuszu odbywa się "podpisywanie dżokejów", którego odtąd nie można zastąpić. Po południu w każdej dzielnicy odbywa się błogosławieństwo konia, a następnie rozpoczyna się wielka historyczna parada złożona z ponad 600 uczestników.

Luminara di San Ranieri in Pisa

Luminara di San Ranieri to festiwal miejski, który sięga 1688 roku i odbywa się co roku w Pizie 16 czerwca wieczorem, w przeddzień San Ranieri, patrona miasta i podczas tzw. Czerwonego Pisano . O zmierzchu około 100 000 lumini idzie narysować architektoniczne formy kościołów, pałaców i wież Lungarni, oprócz Wieży w Pizie na Piazza dei Miracoli. Wyjątkowy i bardzo sugestywny pokaz zakończony pokazem sztucznych ogni .

Florentine Historical Football we Florencji

Calcio Storico Fiorentino to gra o starożytnym rodowodzie, która łączy rugby, boks i grecko-rzymskie zapasy . Jest wyzwaniem pomiędzy czterema dzielnicami Florencji, których zakończenie odbywa się co roku 24 czerwca , w święto patrona, na Piazza Santa Croce . Nagroda składa się z białego cielaka Chianina. Wyzwanie poprzedza parada w historycznych kostiumach, które biegną ulicami centrum od Piazza Santa Maria Novella do Piazza Santa Croce. Dzień kończy się uroczystościami i wydarzeniami nad brzegiem Arno oraz pokazem sztucznych ogni na Piazzale Michelangelo.

Scoppio del Carro we Florencji

Scoppio del Carro to fascynująca tradycja około 350 lat temu, która co roku powraca do życia we Florencji w niedzielę wielkanocną . Składa się z wieży pirotechnicznej umieszczonej na wózku, ciągniętej przez dwa woły przez ulice Florencji do Piazza del Duomo , gdzie zatrzymuje się i czeka na rozpoczęcie mszy. Na wysokości ceremonii arcybiskup oświetla rakietę w kształcie gołębia z ołtarza katedry, która poprzez mechanizm sznurkowy biegnie przez centralną nawę kościoła i dociera do wozu na zewnątrz, powodując jego wybuch. Wzdłuż ścieżki towarzyszy mu procesja z perkusistami i falami flagowymi w historycznych strojach.

Giostra del Saracino w Arezzo

Giostra del Saracino to pradawny turniej, który odbywa się na Piazza Grande w Arezzo wieczorem w trzecią sobotę czerwca i po południu w pierwszą niedzielę września . Gra polega na wyścigu 8 rycerzy w kostiumach, po dwa na każdą dzielnicę miasta, przeciwko marionetce przedstawiającej Saracena, próbującej trafić tarczą w lancę. Zwycięzca otrzymuje złotą włócznię jako nagrodę. Przed rozpoczęciem karuzeli, wzdłuż ulic miasta, odbywa się historyczna parada, która kończy się na Piazza Grande.

Bravio delle Botti w Montepulciano

Bravio delle Botti to wyzwanie, które odbywa się co roku w Montepulciano pomiędzy 8 dzielnicami kraju, w ostatnią niedzielę sierpnia . Jest to ekscytujący wyścig, który odbywa się wzdłuż głównych ulic miasta i widzi dwóch sportowców pchających beczkę na ścieżkę o długości około 1700 metrów, zaczynając od Kolumny Marzocco i docierając do Piazza Grande .

Karnawał w Viareggio

144-letni karnawał w Viareggio to jeden z najpiękniejszych i najważniejszych karnawałów we Włoszech i na świecie. Każdego roku w lutym nad brzegiem morza spektakularne pływające papier-mâché paradują karykatury popularnych postaci. Cały miesiąc świętowania, z paradami wozów, lokalnych festiwali, zamaskowanych piłek i recenzji różnego rodzaju.

Festiwal Puccini w Torre del Lago

Każdego lata, w lipcu i sierpniu , w Torre del Lago , w mieście, w którym mieszkał Giacomo Puccini, niedaleko Lukki i Pizy , odbywa się festiwal Puccini . Urodzony w 1930 roku, z biegiem lat festiwal stał się prestiżowym wydarzeniem dla miłośników opery i innych, którzy mogą słuchać dzieł Pucciniego interpretowanych przez najbardziej znanych śpiewaków operowych, prowadzonych przez ważnych dyrygentów w ramach Gran Teatro all'Aperto nad brzegiem jeziora Massaciuccoli.

Maggio Musicale Fiorentino

Maggio Musicale Fiorentino to coroczny festiwal oper, koncertów, baletów i prozy powstałej w 1933 roku, która do dziś oferuje interesujący billboard z pokazami w najbardziej sugestywnych miejscach w mieście. Jest to najstarszy i najbardziej prestiżowy festiwal europejski, zrodzony jako triennale, ale od roku 1937 stał się corocznym wydarzeniem dla miłośników muzyki.

Letni festyn Lucca w Lukce

Letni Festiwal w Lucca to impreza muzyczna odbywająca się co roku w Lucca , w lipcu, od 1998 roku. Festiwal jest bardzo wyczekiwaną imprezą, która co roku przyciąga tysiące ludzi i która gości najbardziej znane nazwiska muzyki włoskiej i międzynarodowej. Koncerty odbywają się w historycznych murach miasta, w otoczeniu Piazza Napoleone i kilka lat od nich, jako historyczny koncert The Rolling Stones of 2017.

Pistoia Blues w Pistoia

Pistoia Blues to jeden z najdłużej działających festiwali muzycznych we Włoszech, który przez lata gościł prawdziwe legendy muzyki międzynarodowej na scenie PiazzaDuomo w Pistoi . Dziś festiwal widzi także występy zespołów rockowych i metalowych, ale utrzymuje swój soul blues i nadal jest jednym z kluczowych wydarzeń letnich i miłośników muzyki Pistoia.

Teraz wiesz, jakich wydarzeń nie możesz przegapić, więc musisz wybrać między naszymi farmami, pensjonatami, apartamentami, apartamentami i willami w Toskanii, strukturą, która Ci odpowiada i brać udział w najważniejszych toskańskich wydarzeniach!

Zaznaczone Właściwości - Farmy w Toskanii

Możesz być zainteresowany dodatkowymi poradami dotyczącymi podróży

Odkryj wszystkie nasze pomysły na następny weekend! Relaks, kolacja lub romantyczny wypad: mamy to, czego potrzebujesz!