Wakacje z jedzeniem i winem na farmie w Umbrii


Wakacje w Umbrii między typowymi produktami a winami DOC

choosing the best villas, B&Bs and Agritourism for your holidays in the countryside, since 1998

  • Wybierz twój cel
  • Anuluj daty [X]
  • 2 Dorosli
    0 Dzieci

Info and Description

ZA wakacje na farmie to także odkrywanie i degustowanie lokalnych potraw i wina, ogólnie biorąc, jeśli twoim celem jest Umbria , jeden z najbardziej zachwycających włoskich regionów z tego punktu widzenia, idealny dla miłośników jedzenia i wina . Tutaj każde miasto ma swoje własne produkty i przepisy, które charakteryzują jego tożsamość, ale ogólnie kuchnia umbryjska to kiepska, przygotowana z prostych potraw i oryginalnych produktów, które nadają życiu specjalne przepisy, odpowiednie nawet dla najbardziej wymagających podniebienia. Pomimo niewielkich rozmiarów Umbria jest jednym z włoskich regionów o największej liczbie certyfikowanych produktów spożywczych i winiarskich : niewielka kraina o świetnych smakach, idealna na weekend lub na wakacje z jedzeniem i winem w Farmie .

Tradycja czekolady w Perugii

Ścieżka smaku, jaka powinna być, nie może być oddzielona od Perugii , stolicy Umbrii, która szczyci się długą tradycją w produkcji czekolady i tradycyjnych słodyczy oraz że co roku odbywają się międzynarodowe targi czekolady Eurochocolate . Również tutaj znajduje się Perugina , fabryka słodyczy z 1000-letnią historią i Muzeum Perugina .
Na południe od Perugii znajdują się centra zainteresowania, takie jak Torgiano , kraj wina i ropy naftowej, pierwsze miasto Umbrii, które otrzymało znak DOC i DOCG dla swoich win, średniowieczna wioska, w której znajduje się również Muzeum ropy naftowej oraz "Olivo i wino" Muzeum .
Na północ od stolicy znajduje się jednak piękne średniowieczne miasto Gubbio i Città di Castello , obszary trufli , szczególnie białe, a letnie czarne trufle, znane również jako Scorzone i używane w wielu regionalnych przepisach Umbrii, są szeroko rozpowszechnione. cały region.

Ryby z Lago sul Trasimeno

Również obszar Jeziora Trasimeno jest obszarem produkcyjnym wielu produktów żywnościowych i winnych oraz produktów spożywczych, w tym oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia oraz uprawy Fagiolina del Trasimeno i brokuły z Trasimeno . Tu karpie, węgorze, okonie, szczupaki i liny są głównymi składnikami popularnych przepisów: karp w wieprzowinie , węgorz w tegamaccio i filety z okonia są potrawami, które można zjeść w wiejskim domu w Umbrii z restauracją i towarzyszyć mu kieliszek wina DOC Colli del Trasimeno , produkowany w różnych odmianach, od białego do czerwonego do różowego.

Nie przegap wizyty w małych miejscowościach Bevagna i Montefalco , urokliwych średniowiecznych wioskach, na terytoriach produkujących doskonałe oliwy i doskonałe wina, wśród których wyróżnia się wino DOCG Sagrantino produkowane z winogron najstarszych i najcenniejszych winnic Umbrii w ich suchych i wersje passito. Strada del Sagrantino to zdecydowanie zalecana trasa, jeśli chcesz połączyć kulturową wizytę z enologiczną, odwiedzając średniowieczne wioski i zamki.

Umbryjska rzeź

Umbria jest znana na całym świecie z norcinerii , wielowiekowej tradycji w przetwórstwie mięs, które dają życie przysmakom takim jak szynki, salami i kiełbasy chronione przez marki ChNP i ChOG. W Norcji można kupić i skosztować przysmaków, takich jak flakony kapłana , słynna szynka Norcia , salami z trucizną z dzika , kulki mułów , salami z kawałkiem tłuszczu w środku, aby stopić się na gorącej bruschettę i ciauscolo , nadające się do smarowania salami otrzymane przez zmielenie łopatki, schabu, szynki, boczku i przypraw. Nie tylko wędliny, ale także sery pecorino, rośliny strączkowe, jak mała i szlachetna soczewica z Castelluccio di Norcia i przeważnie czarne trufle, które można spróbować podczas festiwalu trufli .

Na co czekasz? Wybierz między naszym B & B, Holiday Homes, Apartments i zarezerwuj swój pobyt na wakacje z jedzeniem i winem w Umbrii .

Zaznaczone Właściwości - Gospodarstwa w Umbrii na wakacje z jedzeniem i winem

Choose your region: - Gospodarstwa w Umbrii na wakacje z jedzeniem i winem

Możesz być zainteresowany dodatkowymi poradami dotyczącymi podróży

Odkryj wszystkie nasze pomysły na następny weekend! Relaks, kolacja lub romantyczny wypad: mamy to, czego potrzebujesz!