Dom na Sycylii: typowe budowle


Wakacje w Farmhouse na Sycylii w typowych strukturach

choosing the best villas, B&Bs and Agritourism for your holidays in the countryside, since 1998

  • Wybierz twój cel
  • Anuluj daty [X]
  • 2 Dorosli
    0 Dzieci

Info and Description

Jeśli myślisz o wycieczce na Sycylię , aby cieszyć się pięknym morzem, doskonałą kuchnią i tą wspaniałą wyspą Morza Śródziemnego, proponujemy pozostać w typowych strukturach położonych na obszarach wiejskich tego kraju. Bagli i Dammusi to budynki zrodzone z pomysłowości iz rąk starożytnych populacji, które je wychowały, wykorzystując naturalne elementy oferowane przez terytorium i dostosowując je do swoich potrzeb.

Sycylijskie bagli: czym one są

Il Baglio , w sycylijskim bagghiu to gospodarstwo charakteryzujące się dużym wewnętrznym dziedzińcem , dużą ścianą miejską i dużymi drzwiami wejściowymi. Jest to typowa struktura Sycylii , w szczególności terytorium Trapani , związana z gospodarką wiejską. Jego początki sięgają XVI wieku, kiedy podczas hiszpańskiej dominacji Królestwa dwóch Sycylii opuszczone tereny Sycylii zostały skolonizowane przez baronów. Struktura Baglio jest architektonicznym wynikiem ekonomicznej organizacji dużych gospodarstw rolnych związanych z produkcją wina i ropy: dużej farmy, w której właściciele mieszkali na wyższych piętrach, a niższe podłogi były przeznaczone dla rolników, magazynów dostaw i narzędzi pracy, stodoła, piwnica i stodoła.

Wakacje w sycylijskiej bagli

W ostatnich latach wiele Bagli zostało odzyskanych i przekształconych w obiekty noclegowe , takie jak wyrafinowane Agriturismo lub B & B i Charming Lodges, które zachowują atmosferę przeszłości i pozwalają turystom zatrzymać się w historii Sycylii i spędzić wakacje w Farmhouse w pięknym naturalne ustawienia .

Dammusi panteschi: czym one są

Typowe budynki wyspy Pantelleria i obszary, w których znajdują się prowincje Ragusa, Syrakuzy i Katania, Dammuso , z arabskiego słowa dammus, co oznacza sklepione sklepienie, to tradycyjny dom Pantellerii , urodzony jako schronienie dla rolników, a następnie latem rodziny Pantelleria i dziś jest często używany jako struktura receptywna. Dammuso jest wynikiem arabskiej cywilizacji i pracy rolników Pantellerii, w których wszystkie elementy, które się na nią składają, uwzględniają specyfikę wyspy. Zbudowany jest z suchego kamienia lawowego, typowego materiału wyspy, z dachem w kształcie kopuły, przeznaczonym do odprowadzania wody deszczowej do cystern i grubych ścian, które zapewniają izolację przed upałem latem i zimą. Zwykle składa się z trzech wewnętrznych środowisk. Często obok Dammuso znajduje się również okrągła konstrukcja, Jardinu, w której rosną drzewa owocowe, aby chronić je przed wiatrem, który uderza na wyspę.

Wakacje w Dammusi

Obecnie wiele z tych budynków zostało przekształconych w cechy uroczych mieszkań, które sprawiają, że pobyt tych, którzy wybierają je jako dom ich wakacji na Sycylii jest wyjątkowy, oddycha urokiem tysiącletniej tradycji i mieszka w domu, który oferuje wygodę. i kontakt z naturą.

Wybierz z naszych struktur na Sycylii typowe Bagli na eleganckie wakacje w gospodarstwie niedaleko morza.

Zaznaczone Właściwości - Wakacje w Farmhouse na Sycylii w typowych strukturach

Choose your region: - Wakacje w Farmhouse na Sycylii w typowych strukturach

Możesz być zainteresowany dodatkowymi poradami dotyczącymi podróży

Odkryj wszystkie nasze pomysły na następny weekend! Relaks, kolacja lub romantyczny wypad: mamy to, czego potrzebujesz!