Smaczne wakacje w Farmhouse in Puglia


Smaczne wakacje w Apulii

choosing the best villas, B&Bs and Agritourism for your holidays in the countryside, since 1998

  • Wybierz twój cel
  • Anuluj daty [X]
  • 2 Dorosli
    0 Dzieci

Info and Description

Wielowiekowe drzewa oliwne, które dają oliwę z oliwek extra vergine DOP i winnice, z których produkowane są pyszne wina, takie jak Negroamaro i Primitivo: podczas wakacji w Apulii nie przegap smaku typowych produktów, takich jak domowy makaron, sery i mięsa, które można zjeść na farmie w Valle d'Itria lub w charakterystycznym gospodarstwie niedaleko morza Salento .

Co jeść w Apulii

Kiedy myślisz o kuchni w Puglii, pierwsze rzeczy, które przychodzą ci do głowy to orecchiette, friselle i taralli oraz pachnący i pachnący chleb Altamury , pyszne z kroplą oliwy z Apulii .. Ale w rzeczywistości tradycyjne potrawy z Apulii są wiele więcej, zarówno lądowych, jak i morskich, zdolnych zaspokoić każdy rodzaj podniebienia.

Obszar Gargano słynie z produkcji sera. Przede wszystkim caciocavallo podolico , produkowane wyłącznie z mlekiem podologich krów, a następnie canestrato i cacioricotta pugliesi. Nie wspominając już o słynnym bursztynie apulijskim , świeżym serze podobnym do mozzarelli z miękkim wnętrzem z ciasta i śmietanki, produkowanego głównie w regionie Andria, miejscu narodzin tej specjalności.

Zamiast tego Bari jest krajem pochodzenia jednego z symboli kuchni apulijskiej, orecchiette z wierzchołkami rzepy , typowym przepisem rozpowszechnionym w całym regionie. W zaułkach Bari Vecchia można kupić świeże domowe orecchiette wykonane przez lokalne damy. Wśród specjalności tego obszaru są również cavatelli z owocami morza , tiella ryżowa, ziemniaki i małże , lub ryż, ziemniaki i małże z cebulą, aw niektórych przypadkach pomidor, typowa receptura obszaru, ale spożywana w całej Apulii. Można również spróbować typowych produktów spożywczych ulicznych, takich jak smażone panzerotti z Pugliese , nadziewane mięsem mielonym, rzepa, mortadela lub mozzarella i sgaglizze , smaczne naleśniki z polentą często połączone z popizją , sferyczne placki z białej mąki. Idealny jako aperitif.

Oczywiście nie można opuścić Bari bez skosztowania słynnej focaccii z Bari , przygotowanej z prostej mieszaniny mąki, drożdży piwowarskich, wody i soli oraz posypanej pomidorami, oregano i czarnymi oliwkami.
na koniec wśród deserów polecamy castagnedde , zrobione z mąki migdałowej i czekolady.

W rejonie Foggia zasługuje na degustację Muschiska , charakterystyczne suszone mięso z owiec, kóz lub cielęciny oraz typowe sery tego regionu, giuncata i pecorino . Wśród typowych dań Foggia znajdziesz lagane z roślinami strączkowymi, ravioli z ricottą, troccoli, pszenicy zmarłych i pszenicznej pizzy indii, które składają się na większość receptur Gargano.

Co jeść w Salento

Kuchnia Salento to szczególnie uboga kuchnia, przygotowana ze składników takich jak nierafinowana mąka i jęczmień, które dają życie wyjątkowym potrawom, które wiosną i latem opierają się głównie na warzywach i rybach, a zimą na roślinach strączkowych.
Jeśli jesteś w tej okolicy, szczególnie w Lecce , rozpocznij dzień od pasticciotti, słodkiego kruchego ciasta wypełnionego kremem do zjedzenia na śniadanie. Jeśli chodzi o słony nie można spróbować puccia Salento , również rozpowszechnione w prowincji Taranto , gotowane w piecu drzewnym to miękki i chrupiący chleb, który jest nadziewany dziesiątkami składników. Następnie spróbuj słynnego friselle , czyli pączków z chleba typowych dla kuchni Salento i Taranto, spożywanych szczególnie latem, osobno lub w towarzystwie takich dodatków jak pomidory i anchois. Inną typową receptą Salento jest ciceri e tria , pierwsze danie oparte na świeżym makaronie i ciecierzycy, których szczególna cecha polega na tym, że część makaronu gotuje się w osolonej wodzie, a druga część smażona.

Jeśli tylko podlewasz, aby przeczytać typowe dania z Apulii, musisz po prostu zarezerwować w jednej z naszych farm i wyjść! Spójrz na naszą ofertę B & B, Holiday Homes, Apartments, Villas na wakacje i wino w Apulii .

Zaznaczone Właściwości - Gospodarstwa w Puglia na wakacje z jedzeniem i winem

Choose your region: - Gospodarstwa w Puglia na wakacje z jedzeniem i winem

Możesz być zainteresowany dodatkowymi poradami dotyczącymi podróży

Odkryj wszystkie nasze pomysły na następny weekend! Relaks, kolacja lub romantyczny wypad: mamy to, czego potrzebujesz!