Masserie i Trulli: typowe struktury Puglia


Wakacje w Apulii z pobytem w typowych budowlach

  • Wybierz twój cel
  • Anuluj daty [X]
  • 2 Dorosli
    0 Dzieci

choosing the best villas, B&Bs and Agritourism for your holidays in the countryside, since 1998

  • Info and Description


    • Apulijska wieś to terytorium rozproszone typowymi strukturami wiejskiego świata, jak Masserie i Trulli , które są domami zrodzonymi z konkretnych ludzkich potrzeb w różnych historycznych momentach. Dzisiaj wiele z tych fascynujących architektur zostało odzyskanych i zamienionych na ... Zobacz Inne


Zaznaczone Właściwości - Wakacje w Apulii z pobytem w typowych budowlach

Choose your region: - Wakacje w Apulii z pobytem w typowych budowlach

Możesz być zainteresowany dodatkowymi poradami dotyczącymi podróży

Odkryj wszystkie nasze pomysły na następny weekend! Relaks, kolacja lub romantyczny wypad: mamy to, czego potrzebujesz!

Info and Description

Apulijska wieś to terytorium rozproszone typowymi strukturami wiejskiego świata, jak Masserie i Trulli , które są domami zrodzonymi z konkretnych ludzkich potrzeb w różnych historycznych momentach. Dzisiaj wiele z tych fascynujących architektur zostało odzyskanych i zamienionych na farmy, pensjonaty i domy wakacyjne, wille i są otwarte dla turystów, którzy chcą poznać piękno Apulii, doświadczając innego rodzaju pobytu, zanurzonego w naturze i atmosfera zawieszona w czasie .

Typowe struktury Puglia: Masseria

Masseria jest zbiorem wiejskich budynków wykorzystywanych w gospodarstwach typowych dla południowych Włoch , w szczególności na obszarach rolniczych Puglia i bierze swoją nazwę od artykułów gospodarstwa domowego, określenie, które wskazuje na zestaw narzędzi i wyposażenia dla chłopów, które zostały zachowane w duże kamienne budynki, w których mieszkali zarówno właściciele ziemscy jak i chłopi. Jest to typologia typowego domu z XVI wieku , będącego wynikiem kolonizacji przez szlachtę Królestwa dwóch Sycylii obszarów zaniedbanych, w tym także przestrzeni dla stajni, zapasów dla paszy i upraw.

W zależności od obszaru, na którym stoi, gospodarstwo nabiera wyjątkowego i charakterystycznego wyglądu , ze względu na różne techniki budowlane i uprawy, i ogólnie charakteryzuje się dużymi wymiarami oraz funkcjonalnym i dobrze zorganizowanym podziałem pomieszczeń : mieszkania właściciela i rolnicy, podwórko, stragany, miejsca pracy, szopy na narzędzia, magazyny produktów, studnie i cysterny. Ponadto Masserie, niegdyś należące do najbogatszych i bogatszych rodzin, zostało również ufortyfikowane i zaopatrzone w mury obronne i wieże obronne .

Wakacje w Masseria in Puglia

Od lat dziewięćdziesiątych wiele gospodarstw w stanie zaniedbania zostało odzyskanych i wykorzystywanych jako gospodarstwa z basenem , pensjonatem lub domem z restauracją, aby zapewnić ochronę tych historycznych budynków. W ten sposób zostały one ponownie ocenione, dając turystom szansę na pozostanie w środowisku bogatym w historię i wartość , bardzo blisko z naturą .

Typowe struktury Puglia: Trullo

Trullo to kolejna typowa konstrukcja z Apulii z kamienia, urodzona jako tymczasowa rezydencja pasterzy, a następnie wykorzystywana jako mieszkanie, a zwłaszcza dom wakacyjny . Jest to dom w białym wapnem lub w kamieniu, charakteryzuje się okrągłym kształtem i szarym dachem w kształcie stożka, z grubymi murami, które czynią go idealnym dla każdej porze roku, chłodne w lecie i ciepłe w zimie. Trulli z Alberobello , które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, są bardzo znane i wydają się być tak rzadkie, ale w rzeczywistości, te domy są szeroko rozpowszechnione w prawie całym Apulii, szczególnie w Valle d 'Itria, pomiędzy Bari i Taranto.

Wakacje w Trullo w Apulii

Dla tych, którzy chcą spędzić wakacje Ekologiczne gospodarstwo rolne w zielonej Apulii, Trulli to świetny sposób na pozostanie alternatywą w typowej strukturze, aby odwiedzić ten obszar z typowym śródziemnomorskim krajobrazem, z bogatej roślinności, gajów oliwnych i winnic. Zobacz naszą propozycję typowych właściwości na wakacje w Apulii !