Typowe toskańskie produkty do wypróbowania


Wakacje w Toskanii: typowe produkty do wypróbowania

  • Wybierz twój cel
  • Anuluj daty [X]
  • 2 Dorosli
    0 Dzieci

choosing the best villas, B&Bs and Agritourism for your holidays in the countryside, since 1998

  • Info and Description


    • Oprócz pięknego krajobrazu i dziedzictwa kulturowego, Toskania jest również słynie z kuchni z potraw prostych, smacznych i jego typowych produktów. W rzeczywistości ten region jest bogaty w produkty doskonałości, które dzięki swojej wyjątkowości uzyskały oznaczenia ChNP ... Zobacz Inne


Zaznaczone Właściwości - Dom, w którym można znaleźć typowe produkty toskańskie

Spójrz na powiązane przedmioty - Dom, w którym można znaleźć typowe produkty toskańskie

Możesz być zainteresowany dodatkowymi poradami dotyczącymi podróży

Odkryj wszystkie nasze pomysły na następny weekend! Relaks, kolacja lub romantyczny wypad: mamy to, czego potrzebujesz!

Info and Description

Oprócz pięknego krajobrazu i dziedzictwa kulturowego, Toskania jest również słynie z kuchni z potraw prostych, smacznych i jego typowych produktów. W rzeczywistości ten region jest bogaty w produkty doskonałości, które dzięki swojej wyjątkowości uzyskały oznaczenia ChNP (chroniona nazwa pochodzenia) i IGP (chronione oznaczenie geograficzne) . Jeśli planujesz spędzić następne wakacje w gospodarstwie w Toskanii, oto kilka produktów do wypróbowania!

Chleb, olej, wędliny i sery

Pierwszą doskonałością Toskanii jest z pewnością ropa naftowa . Tutaj produkowana jest oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia ekstra z pierwszego tłoczenia, toskańska ChOG , oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia na zimno Chianti Classico DOP , oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia ekstra Lucca DOP , oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia na zimno Terre di Siena CHNP i oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia ekstra Seggiano DOP .

Wraz z oliwą nie można przegapić kolejnej doskonałości toskańskich stołów, ChNP Toskania , całkowicie bez soli. Brak, który jest odczuwalny niewiele, ponieważ chleb jest często łączony z serem i salami o silnym smaku. Należą do nich ChNP Pecorino Toscano , który jest powszechny w całym regionie, ChNP Pecorino Romano , wytwarzany w regionie Grosseto i Pecorino delle Balze Volterrane w Volterra i okolicach. Jeśli chodzi o wędliny, nie można pominąć toskańskiego PDO DOP , Finocchiona IGP , Mortadella di Prato i słynnego ChOG "Lardo di Colonnata" , produkowanego w górach Alp Apuańskich w pobliżu Carrary, jest to jeden z najlepszych i najbardziej smaczne wędliny w Toskanii.
Wśród mięs należy spróbować Cinta Senese PDO , Vitellone Bianco z Apeninów Środkowych i Agnello del Centro Italia PGI .

Mąka i desery marki PGI

Pobyt w Alta Toscana, na Monte Amiata, to słodki i delikatny kasztan IGP , idealny do jedzenia gotowanego, pieczonego lub do przygotowania Castagnaccio, typowego toskańskiego deseru. Również w tym obszarze znajduje się mąka DOT neccio z Garfagnana i mąka kasztanowa DOP w Lunigiana. Natomiast w Mugello uprawia się brązowy z Mugello IGP , natomiast w Caprese Michelangelo w Valtiberinie - brązowy CHNP . Jeśli chodzi o desery, w prowincji Siena produkuje się Ricciarelli ChOG i ChOG firmy Panforte , czyli słodycze typowe dla okresu świątecznego. Podczas gdy ChOG "Cantucci" , czyli znane herbatniki podawane z kieliszkiem vinsanto, produkowane są w całej Toskanii.

Kolejnym produktem doskonałości Garfagnana jest pisownia IGP. W Valdinievole uprawia się CHOG Fagiolo di Sorana, aw Pontremoli - ChOG Borgotaro Fungo , natomiast w rejonie Massa Carrara wytwarza się cenny miód z ChNP Lunigiana . Wreszcie wśród przypraw wspominamy DOP szafran San Gimignano .

Teraz, gdy znasz wszystkie produkty gastronomiczne doskonałości Toskanii , musisz po prostu zarezerwować w jednym z naszych obiektów, które produkują i sprzedają typowe produkty i zostawiają na Twoje gustowne wakacje w Toskanii! Wybierz z Farm, B & B, Holiday Homes i Apartments .