Drogi winne w Toskanii


Wakacje w wiejskim domu w Toskanii: Drogi winne

choosing the best villas, B&Bs and Agritourism for your holidays in the countryside, since 1998

  • Wybierz twój cel
  • Anuluj daty [X]
  • 2 Dorosli
    0 Dzieci

Info and Description

Toskania , pośród wiosek i starożytnych ulic, zawiera liczne rzędy szlachetnych winogron, z których uzyskiwane są doskonałe wina . Szlaki winne - w języku włoskim, na Strade del Vino , są ścieżkami z widokiem na wspaniałe krajobrazy, które pozwolą Ci odkryć mniej znane zakątki terytorium, pełne farm i otwartych piwnic, gdzie można poznać techniki produkcji wina, degustacja wina i smak innych typowych produktów . Szlaki winne w Toskanii to 14 tras , od morza Wybrzeża Etrusków i Maremmy do wsi Pisan Hills i Chianti . Doskonała okazja, aby dowiedzieć się o różnych obszarach toskańskiej produkcji wina podczas wakacji w gospodarstwie w Toskanii , gdzie można połączyć degustację wina i produkty gastronomiczne z trekkingiem , jazdą na rowerze i jazdą konną.

Poczynając od północy Toskanii, spotyka się Colli di Candia i Lunigiana Wine Route , położone na północ od Carrary, blisko morza. Tutaj możesz spróbować dwóch lokalnych win DOC: Candia dei Colli Apuani i Colli di Luni , bardzo lekkiego białego wina. Zjeżdżając w kierunku Lucca , wzdłuż drogi winnej Lucchesi i Montecarlo Hills , między willami z XVI i XIX wieku, prowadzi ona do wzgórz, które nadają życiu wino DOC o intensywnym smaku.
Niedaleko od Lukki, na wsi w prowincji Piza , znajduje się Szlak Wina Wzgórz Pisań, który łączy wewnętrzne obszary Valdera i dolnego Valdarno z Val di Cecina, poprzez typowo toskańskie krajobrazy wykonane z małych wioski bogate w tradycje oraz specjalności kulinarne i winne. Tutaj produkujemy Bianco Pisano di San Torpè i Colli dell'Etruria Centrale .

Na wybrzeżu prowincji Livorno szlak winny Costa degli Etruschi przeniesie Cię do obszaru produkcji Sassicaia , jednego z najlepszych win na świecie. Trasy są zróżnicowane i dotykają różnych lokalizacji, a cały obszar jest usiany stanowiskami archeologicznymi z czasów Etrusków i Rzymian.
Od południowej granicy szlaku winnego Costa degli Etruschi rozpoczyna się Strada del Monteregio w Massa Marittima, która przecina metalonośne wzgórza Alta Maremma.

Wśród najbardziej znanych i utartych dróg winnych nie jest z pewnością wino trasa Chianti z florenckich wzgórz, które wiatry wzdłuż 4 głównych trasach wokół Florencji, z których wiele pomniejszych dróg odgałęzienie wzdłuż drogi Florentine Chianti, między twierdz, zamków i willi, gdzie wielokrotny DOC i DOCG są produkowane. Pomiędzy prowincjami Sieny i Florencji znajduje się Szlak Wina Chianti Classico , wino produkowane konkretną metodą tylko na ziemiach 9 gmin tego obszaru, charakteryzujących się tarasami i dolinami.

Pomiędzy Mugello i Casentino znajduje się Szlak Winny Chianti Rùfina i Pomino , jeden z najstarszych obszarów produkcji wina. Starożytne kościoły, malownicze średniowieczne wioski i inne miejsca do odwiedzenia podążają jedna za drugą wzdłuż tej ścieżki, z której można wyjechać, aby odkryć drogi naftowe i gdzie można wybrać się na wędrówkę, jazdę na rowerze lub jazdę konną pomiędzy jedną degustacją a drugą.

W prowincji Prato droga Medyceuszy z win Carmignano prowadzi do obszaru o wielkości mniejszej, gdzie heterogeniczność ziem daje życie różnym i doskonałym winom, w tym Cabernet i Sangiovese .
Szlak winny Terre di Arezzo jest najdłuższą trasą i obejmuje 200 km wzdłuż zróżnicowanej części Toskanii pomiędzy wzgórzami Chianti , Valdichiana i Colli Etruria, gdzie produkowane są dwa DOCG Chianti i Chianti Colli Aretini oraz pięć win DOC, w tym Colli Central Etruria , Cortona, Vinsanto del Chianti, Valdichiana i Chianti Colli Aretini Occhio di Pernice.

Z kolei szlak winny Montespertoli to trasa w regionie Montespertoli, jednej ze stolic toskańskiego wina, która została uznana za idealny teren ze względu na idealne warunki klimatyczne i doskonałe właściwości fizyczne. Chianti Montespertoli

W okolicy San Gimignano znajduje się jedna z najsłynniejszych dróg winnych w Toskanii, szlak winny Vernaccia w San Gimignano , trasa przez winnice Vernaccia, gdzie nawet jedzenie jest mistrzem z wieloma farmami produkującymi wino, olej i szafran. W obszarze% u200B% u200Bthe Sienese Valdichiana należy natomiast Strada del Vino Nobile di Montepulciano , gdzie można zacząć odkrywać doskonałe produkcje wina i oleju.

Szlak winny Colli di Maremma biegnie przez najbardziej wysuniętą na południe część Toskanii, na południe od Grosseto . Są to słynne tereny dziewiczych plaż i źródeł termalnych . Jeśli kochasz wino, jest to idealne miejsce, aby spróbować czterech lokalnych DOC: Ansonica, Morellino di Scansano, Parrina i Bianco di Pitigliano . Wreszcie w głębi lądu Monte Amiata znajduje się kolejna trasa wina Maremma - Szlaku Winnego Montecucco .

Spójrz na naszą stronę internetową Agroturystyka w Toskanii, w której zatrzymasz się, by odwiedzić jeden lub więcej Szlaków Winnych !

Zaznaczone Właściwości - Dom wiejski w Toskanii, aby odkryć Szlaki Wina

Możesz być zainteresowany dodatkowymi poradami dotyczącymi podróży

Odkryj wszystkie nasze pomysły na następny weekend! Relaks, kolacja lub romantyczny wypad: mamy to, czego potrzebujesz!