Turystyka rowerowa: Toskania na rowerze


Urlop na rowerze w Toskanii

choosing the best villas, B&Bs and Agritourism for your holidays in the countryside, since 1998

  • Wybierz twój cel
  • Anuluj daty [X]
  • 2 Dorosli
    0 Dzieci

Info and Description

Toskania jest jednym z najbardziej cenionych regionów dla miłośników turystyki rowerowej dla różnorodności krajobrazów i możliwości łączenia kultury, sportu i kuchni . Wszystkie obszary Toskanii można zwiedzać na rowerze, oferując trasy i trasy dla wszystkich smaków, które przepływają przez najpiękniejsze miejsca i najbardziej fascynujące krajobrazy, od plaż do gór, z miast na wieś.
Proponujemy tutaj różne trasy rowerowe różnego rodzaju i trudności: od tego, który nadaje się dla rodzin z dziećmi, do tych w górach toskańskich, aż po te, które przechodzą przez miasta sztuki.

Toskania na rowerze: kiedy jechać

Mniej więcej przez cały rok dobrze jest zwiedzać Toskanię na rowerze , ale najlepsze miesiące na wakacje na rowerze w Toskanii to wiosna i jesień, czyli marzec-czerwiec i wrzesień-październik. Są to idealne miesiące na pobyt w wiejskim domu zanurzonym w toskańskiej wsi, wybierając między różnymi rodzajami struktur: Bed and Breakfast, Apartments, Holiday Homes i Villas.

Toskania na rowerze: zalecane trasy

Aby odkryć historyczne piękno wzgórz Florencji, wszystko, co musisz zrobić, to wziąć Pierścień Renesansu . Szlak o charakterze artystycznym i historyczno-artystycznym o długości 172 km i podzielony na 16 przystanków krótkiego dystansu, które otaczają Florencję odlotem i przylotem do zamku Calenzano oraz widokami na góry Mugello i Apeniny. Trasa ma średnią trudność i przecina brud i asfaltowane drogi.

Jeśli chcesz połączyć morze i rower, Grand Tour of the Maremma to 360-kilometrowa pętla w sercu Maremma , która pozwoli Ci odkryć krajobrazy i wioski południowej Toskanii , od Monte Amiata po wybrzeże. Fascynująca trasa z trudnymi odcinkami na brukowanych i nieutwardzonych drogach.

Inną trasą do jazdy rowerem jest " Ring of Montalbano" , niewielka pagórkowata grupa Appennino o długości 23 kilometrów, która dzieli równinę Florencji - Prato - Pistoia od równiny Valdinievole i doliny Arno. Trasa tworzy pierścień wokół Montalbano, przechodząc przez liczne centra i opactwa charakterystyczne dla tego obszaru. Większość dróg jest drugorzędna, ale utwardzona i charakteryzuje się licznymi wzlotami i upadkami.

Wzdłuż starożytnych dróg pagórkowatego regionu Chianti i Krety Senesi wije się ścieżka Eroiki , rekonstrukcji ze starymi rowerami, które opuszczają i przybywają do Gaiole in Chianti . Doskonale oznakowana trasa biegnie w znacznej mierze po białych drogach Sienese Chianti po ścieżkach o różnym stopniu trudności, z odległościami od 38 do 200 km poprzez niezanieczyszczone krajobrazy, malownicze wioski, winnice i zamki, które można podziwiać jeżdżąc konno. Warto zatrzymać się w piwnicach i domach wiejskich, które spotykają się wzdłuż ścieżki, gdzie można skosztować wina i typowych produktów toskańskiej gastronomii.

W Val d'Orcia , uroczej naturalistycznej okolicy, można spacerować po starożytnych ulicach Via Francigena zaczynając od Sieny i docierając do Buonconvento . Stąd można dotrzeć do średniowiecznej wioski Montalcino , a następnie do obszaru Monte Amiata i wiosek Pienza i Bagni San Filippo , miasta słynącego z łaźni termalnych .

Piękne widoki spotykają się również na ścieżce rekultywacji Canale Maestro della Chiana , która łączy Arezzo z Chiusi, aby odkryć winnice, olejarnie i rzemieślników, które nie są częścią tradycyjnych szlaków turystycznych. Ścieżka o długości około 60 kilometrów wyposażona i chroniona dla osób podróżujących rowerem, bez wzniesień i szczególnie odpowiednia dla rodzin z dziećmi , dzięki bliskości dwóch linii kolejowych ułatwiających powrót.

Przejrzyj oferty Agroturystyki, B & B, Domów Letniskowych i Apartamentów i wybierz te najbardziej odpowiednie na wakacje na rowerze w Toskanii!

Zaznaczone Właściwości - Dom wiejski w Toskanii na wakacje na rowerze

Choose your region: - Dom wiejski w Toskanii na wakacje na rowerze

Możesz być zainteresowany dodatkowymi poradami dotyczącymi podróży

Odkryj wszystkie nasze pomysły na następny weekend! Relaks, kolacja lub romantyczny wypad: mamy to, czego potrzebujesz!