Porady dotyczące podróży: jak poruszać się po Włoszech


Wakacje na farmie we Włoszech: jak się poruszać

  • Wybierz twój cel
  • Anuluj daty [X]
  • 2 Dorosli
    0 Dzieci

choosing the best villas, B&Bs and Agritourism for your holidays in the countryside, since 1998

  • Info and Description


    • Jeśli planujesz wakacje we Włoszech i zastanawiasz się, dokąd jechać i które miasto warto odwiedzić , najpierw będziesz chciał się dowiedzieć, jak się poruszać po kraju. Dobre wieści: g sta wa wokół we Włoszech jest proste! Istnieją połączenia lotnicze między wszystkimi ... Zobacz Inne


Zaznaczone Właściwości - Gospodarstwo we Włoszech

Możesz być zainteresowany dodatkowymi poradami dotyczącymi podróży

Odkryj wszystkie nasze pomysły na następny weekend! Relaks, kolacja lub romantyczny wypad: mamy to, czego potrzebujesz!

Info and Description

Jeśli planujesz wakacje we Włoszech i zastanawiasz się, dokąd jechać i które miasto warto odwiedzić , najpierw będziesz chciał się dowiedzieć, jak się poruszać po kraju. Dobre wieści: g sta wa wokół we Włoszech jest proste! Istnieją połączenia lotnicze między wszystkimi głównymi miastami z częstymi codziennymi lotami. Sieć kolejowa obejmuje całe terytorium kraju, a także sieć drogową , która pozwala szybko dotrzeć do wszystkich zakątków Półwyspu. Podczas gdy częste linie promowe pozwalają szybko dotrzeć do wszystkich wysp i głównych nadmorskich miast. Możesz więc łatwo zarezerwować wakacje w Gospodarstwie we Włoszech i dotrzeć do nieruchomości środkami publicznymi lub prywatnymi.

Podróżuj Włochy samolotem

We Włoszech istnieją lotniska w prawie wszystkich regionach Włoch (z wyjątkiem Basilicata i Molise) oraz szeroki wachlarz lotów łączących główne miasta i półwysep z Sycylią i Sardynią , a także mniejsze wyspy.
Główne włoskie linie lotnicze: Air Dolomiti , Air Italy , Alitalia , Blue Panorama , Ernest , Mistral , Neos .

Podróżuj Włochy statkiem

Włoskie wyspy są idealnym miejscem na wakacje. Sycylia, Sardynia, Archipelag Toskański są dostępne z różnych firm promowych, które wykonują kilka tras przez cały rok. Głównymi punktami wyjściowymi do osiągnięcia Sardynii są Genua, Livorno , Civitavecchia i Neapol. Aby dostać się na Sycylię, Palermo lub Messynę, zaleca się opuszczenie Neapolu. Mniejsze wyspy, takie jak Eolie, Elba, Tremiti, Pontine i wyspy Zatoki Neapolitańskiej (Capri, Ischia i Procida) obsługiwane są przez promy i wodoloty .
Główne włoskie firmy promowe :, Grandi Navi Veloci , Grimaldi Tirrenia , Moby .

Podróżuj Włoch pociągiem

Włochy mają dużą sieć kolejową, która łączy prawie całe terytorium kraju. Istnieją różne typy pociągów: lokalne, regionalne i międzyregionalne, które sprawiają, że wszystkie przystanki pośrednie i te szybsze i dłuższe , takie jak Intercity i Eurostar, zatrzymują się tylko w większych miastach. Następnie są pociągi dużych prędkości , Freccia Rossa i Italo, które poruszają się do 300 km / h, co pozwala w krótkim czasie dotrzeć do włoskich miast i skorzystać z licznych usług pokładowych. Informacje i rozkłady jazdy można znaleźć na stronie internetowej Ferrovie dello Stato i Italo .
Jeśli kupisz bilet bezpośrednio na stacji lub w innych punktach sprzedaży, pamiętaj o sprawdzeniu go na specjalnych maszynach przed wejściem do pociągu. Jeśli kupujesz go online, nie potrzebujesz go.

Podróżuj Włoch autobusem

Miasta, miasteczka i wsie Włoch są połączone wydajnymi, międzymiastowymi usługami transportowymi, które pozwalają podróżować i odkrywać uroki tego kraju. Ponadto, różne firmy autobusowe , zapewniają zarówno lokalne połączenia między małymi miastami i miastami oraz szybsze podróże między dużymi miastami. Autobus jest środkiem ekonomicznym, który jest szczególnie wygodny, gdy trzeba dotrzeć do mniejszych miast i wsi. Wszelkie informacje na temat miejsc docelowych, rozkładów jazdy i taryf można znaleźć na oficjalnych stronach internetowych różnych firm lub przejść do punktów informacyjnych.
Główne tanie linie autobusowe do podróży we Włoszech: Flixbus , Baltour , Marinobus , Terravision , Autostradale .

Podróżuj samochodem po Włoszech

Regiony Włoch są połączone doskonałą siecią autostrad . Dwie główne drogi łączą Północne i Południowe Włochy: Autostrada del Sole (A1, która dotyka Mediolan, Bolonia, Florencja, Rzym, Neapol) i Adriatyk (A14, która łączy Bolonię, Ankonę, Peskara, Bari i Taranto). Na płatnych drogach musisz zapłacić za przejazd , używając gotówki lub karty kredytowej lub szybszych metod, takich jak Viacard lub Telepass . Aby uzyskać informacje na temat opłat za przejazd lub ruchu, możesz poprosić o punkty w Niebieskich Punktach znajdujących się na wszystkich skrzyżowaniach autostrad lub przejść na oficjalną stronę Autostrade Company.
Oprócz autostrady gęstą sieć dróg państwowych łączy regiony i różne gminy. Drogi drugorzędne są zwolnione z opłat . Rzadziej niż na autostradach, oferują piękne widoki i przebłyski, których trudno dostrzec z autostrady.

Automobile Club Italia (ACI) gwarantuje pomoc kierowcom w sytuacjach awaryjnych o każdej porze dnia. W razie potrzeby możesz skontaktować się z numerem 803.116 lub odwiedzić oficjalną stronę internetową. Zarówno na sieci autostrad, jak i na drogach drugorzędnych znajdziesz gęstą sieć stacji benzynowych .

Wynajmij samochód we Włoszech

Wynajem samochodu we Włoszech jest bardzo prosty, ale wskazane jest wcześniejsze poinformowanie o wymaganiach wymaganych przez różne agencje. Minimalny wiek to 21 lat . Potrzebujesz karty kredytowej bez przedpłaty z dużym funduszem pozostałym na poczet kaucji i aktualnego prawa jazdy . Obywatele, którzy pochodzą z krajów spoza UE, muszą również posiadać międzynarodowe prawo jazdy (IDP). Firmy wynajmujące samochody często mają wiele lokalizacji, zlokalizowanych głównie w pobliżu głównych ośrodków, takich jak lotniska, stacje kolejowe i porty. Większość oferuje internetowe usługi rezerwacji i zarządzania. Główne firmy wynajmu samochodów we Włoszech Hertz , Avis , Europcar , Sixt , Budget , Alamo .

Zaparkuj samochód we Włoszech

Obszary parkingowe w dużych miastach są ograniczone paskami w różnych kolorach: zwykle białe paski oznaczają bezpłatny parking, żółte zarezerwowane parkingi (dla mieszkańców, niepełnosprawnych lub taksówek), a niebieskie oznaczają płatny parking, którego taryfa różni się miasto, obszar i strefa czasowa. Aby uzyskać informacje na www.parcheggi.it

Usługa taksówkowa we Włoszech

We Włoszech autoryzowane taksówkibiałe i muszą mieć słowo "Taxi" na dachu. Następnie muszą być wyposażone w taksometr, aby sprawdzić w czasie rzeczywistym koszt wyścigu, do którego w niektórych przypadkach należy doliczyć dodatkowe koszty bagażu, świąt państwowych, wyścigów nocnych, tras pozamiejskich. Aby wziąć taksówkę , należy udać się do wyznaczonych obszarów, oznaczonych żółtymi liniami lub pomarańczowym znakiem lub zadzwonić na numery radiotaxi, które różnią się w zależności od miasta. Ponadto istnieje jeden numer płatnej telewizji (892192), aktywny w całym kraju, który kieruje połączenia taksówką do różnych firm. Używaj tylko autoryzowanych taksówek ze znakami i identyfikatorami. Zapytaj koszt wyścigu z góry, przeczytaj zasady w pojeździe, sprawdź koszty na taksometrze. Pamiętaj, że prawie zawsze pierwszy bagażowy transport jest bezpłatny. Zapytaj, ile kosztuje transport innego bagażu.

Teraz masz wszystkie niezbędne informacje o tym, jak przeprowadzić się we Włoszech przez transport publiczny i prywatny, możesz odpocząć i zacząć przeglądać ofertę ferii, pensjonatów, domów wakacyjnych i apartamentów oraz zarezerwować pobyt we Włoszech !