Wydarzenia, których nie można przegapić na Sycylii


Wakacje na farmie na Sycylii: wydarzenia, których nie można przegapić

choosing the best villas, B&Bs and Agritourism for your holidays in the countryside, since 1998

  • Wybierz twój cel
  • Anuluj daty [X]
  • 2 Dorosli
    0 Dzieci

Info and Description

Powodów wakacji w Farmhouse na Sycylii jest wiele: słońce, które świeci przez większą część roku, wspaniałe morze, bujna przyroda, doskonała kuchnia , ciepło mieszkańców. Ale pretekstem na wakacje na Sycylii może być również udział w jednym z wielu wydarzeń, które odbywają się co roku w tej pięknej krainie folkloru: festiwale folklorystyczne, procesje, festiwale i festiwale. Tutaj polecamy niektóre z najpiękniejszych wydarzeń, na które warto zarezerwować w jednej z naszych typowych budowli na Sycylii.

Festiwal Migdałowego Blossom

Festiwal Almond Blossom to popularny festiwal odbywający się co roku w marcu w mieście Agrigento , w cudownym otoczeniu Doliny Świątyń. Przez tydzień obchodzimy nadejście wiosny z grupami folklorystycznymi z całego świata i imprezami towarzyszącymi, takimi jak wystawy i degustacje typowych produktów sycylijskich.
Impreza rozpoczyna się wizytą, o zachodzie słońca w Dolinie Świątyń i kontynuuje z zapaleniem "latarki przyjaźni" przed świątynią Concordia. Najważniejsze wydarzenie to parada zespołów folklorystycznych od miasta do Doliny Świątyń.

Carnival of Acireale (Catania)

Karnawał w Acireale jest jednym z najstarszych na Sycylii i odbywa się co roku w lutym w mieście Acireale w prowincji Katania . Wśród jego cech jest parada alegorycznych pływaków i infiorati charakteryzująca się tysiącami żarówek i świateł, spektakularnymi mechanicznymi ruchami.

Święto Sant'Agata w Catania

Festa di Sant'Agata to najważniejszy festiwal religijny w Katanii, obchodzony co roku przez pięć wieków, na cześć patrona miasta. Każdego roku Święto, głęboko odczuwalne i ogłoszone przez UNESCO jako antropologiczne dziedzictwo ludzkości, przyciąga ponad milion wiernych z całego świata. Odbywa się od 3 do 5 lutego , kiedy srebrne popiersie i relikwie Sant'Agata są przewożone w procesji przez miasto . Charakterystyczne dla Festa di są "candelore", wielkie świece zdobione w sposób artystyczny poprzedzający procesję.

Święto Santa Rosalia w Palermo

Santa Rosalia Festino odbywa się co roku, w lipcu , w Palermo . Jest to najważniejszy festiwal religijny w Palermo, który świętuje wyzwolenie miasta z plagi 1642 r., Po odkryciu relikwii świętego na Górze Pellegrino. Impreza rozpoczyna się w nocy między 14 a 15 lipca, kiedy wierni towarzyszą w procesji Carro della Santuzza, prawdziwe współczesne dzieło sztuki i kończy o północy w Katedrze, wśród okrzyków współbraci, którzy wychwalają Świętego i pieśni poświęcenie.

Taniec diabłów w Prizzi (Palermo)

Taniec Diabłów jest tradycją folklorystyczno-religijną związaną z wydarzeniami wielkanocnymi w gminie Prizzi , w prowincji Palermo . To prawdziwy taniec, w którym Śmierć i dwa diabły udają się w poszukiwaniu dusz. Od rana Wielkanocnego, dwa zamaskowane diabły i śmierć wędrują po ulicach kraju, robiąc żarty i zatrzymując przechodniów, którzy są uwalniani tylko w zamian za pieniądze lub słodycze. Punktem kulminacyjnym Festa, prawdziwego Tańca Diabłów, jest popołudnie, kiedy diabły próbują zapobiec spotkaniu pomników Chrystusa i Madonny, któremu przeciwstawiają się anioły.

Teraz, gdy znasz wydarzenia, których nie można przegapić na Sycylii i wiesz, kiedy jechać i gdzie jechać, musisz wybrać spośród naszych gospodarstw, pensjonatów, domów wakacyjnych, apartamentów i willi na Sycylii strukturę, która Ci odpowiada i weź udział w najważniejszych wydarzeniach na Sycylii!

Zaznaczone Właściwości - Gospodarstwo na Sycylii

Spójrz na powiązane przedmioty - Gospodarstwo na Sycylii

Możesz być zainteresowany dodatkowymi poradami dotyczącymi podróży

Odkryj wszystkie nasze pomysły na następny weekend! Relaks, kolacja lub romantyczny wypad: mamy to, czego potrzebujesz!