Najpiękniejsze muzea w Toskanii


Wakacje na farmie w Toskanii: najpiękniejsze muzea do odwiedzenia

  • Wybierz twój cel
  • Anuluj daty [X]
  • 2 Dorosli
    0 Dzieci

choosing the best villas, B&Bs and Agritourism for your holidays in the countryside, since 1998

  • Info and Description


    • Urlop na farmie w Toskanii to okazja do odwiedzenia jednego z najbogatszych regionów twórczości artystycznej, ze wspaniałymi muzealnymi opiekunami wyjątkowych kolekcji . Raj dla miłośników sztuki i idealne miejsce na wakacje kulturalne . Tutaj polecamy niektóre z najpiękniejszych ... Zobacz Inne


Zaznaczone Właściwości - Dom wiejski w Toskanii

Możesz być zainteresowany dodatkowymi poradami dotyczącymi podróży

Odkryj wszystkie nasze pomysły na następny weekend! Relaks, kolacja lub romantyczny wypad: mamy to, czego potrzebujesz!

Info and Description

Urlop na farmie w Toskanii to okazja do odwiedzenia jednego z najbogatszych regionów twórczości artystycznej, ze wspaniałymi muzealnymi opiekunami wyjątkowych kolekcji . Raj dla miłośników sztuki i idealne miejsce na wakacje kulturalne . Tutaj polecamy niektóre z najpiękniejszych muzeów w Toskanii , których absolutnie nie można pominąć podczas wakacji w Toskanii.

Najpiękniejsze muzea we Florencji

Większość najpiękniejszych i najbardziej interesujących muzeów do zwiedzania w Toskanii znajduje się we Florencji . Galeria Uffizzi , mieszcząca się w dużym budynku zaprojektowanym przez Giorgio Vasari, jest jednym z najsłynniejszych muzeów na świecie, skrzynią skarbów, w której przechowywane są absolutnie arcydzieła sztuki wszechczasów . jak Wiosna i Narodziny Wenus Botticellego, Zwiastowanie Leonarda da Vinci, Wenus Urbino Tycjana, Tondo Doni Michała Anioła i Madonna del Cardellino Raphaela.

Nie przegapcie Korytarza Vasariego , starożytnego tajnego przejścia zbudowanego przez Medyceuszy w XVI wieku, które łączy Palazzo Vecchio z Palazzo Pitti, mijając Ponte Vecchio. Dziś jest to małe muzeum, w którym znajduje się zbiór autoportretów autorstwa kard. Leopoldo de 'Medici, a także liczne obrazy autorów z XVI i XVII wieku .

W Palazzo Pitti można odwiedzić jedne z najważniejszych muzeów we Florencji. W Galerii Palatynów znajdują się kolekcje malarstwa Medyceuszy z dziełami Raphaela, Tiziana, Tintoretta i Caravaggia wzbogaconymi okazałymi ramami. Apartamenty Royal i Imperial zachowały meble z epoki, które świadczą o smaku różnych rodzin, które tam mieszkały. Skarbiec Wielkich Książąt lub Museo degli Argenti zachowuje cenny "skarb Medici" i ważną kolekcję klejnotów stworzonych między siedemnastym a dwudziestym wiekiem. Galeria Sztuki Współczesnej mieści wspaniałą kolekcję obrazów i rzeźb z XVIII wieku do wczesnych dziesięcioleci dwudziestego wieku.
Za Palazzo Pitti znajduje się wspaniały Giardino di Boboli , piękny włoski ogród, który jest prawdziwym skansenem, ozdobionym rzeźbami, jaskiniami i fontannami.

Galeria Accademia to kolejne piękne muzeum we Florencji, którego nie można ominąć. Tutaj zachowało się wiele rzeźb Michała Anioła, w tym słynnego Dawida , a także ogromna kolekcja obrazów innych wielkich włoskich artystów i Muzeum Instrumentów Muzycznych , ze starożytnymi artefaktami i narzędziami Stradivari.

Również we Florencji warto odwiedzić Muzeum Bargello , najważniejszą kolekcję renesansowych rzeźb we Włoszech, z dziełami Celliniego, Michała Anioła, Giamboliny i słynnego brązowego Davida autorstwa Donatello. Villa Bardini , z drugiej strony, jest centrum wystawowe gospodarzem wystawy czasowe i fotograficznych, z ogrodem, z którego można podziwiać wspaniały widok na miasto.

Najpiękniejsze muzea w Toskanii

Opuszczając stolicę Toskanii, wśród najpiękniejszych muzeów w Toskanii , jest z pewnością Pinakoteka z Palazzo Comunale di San Gimignano , gdzie można podziwiać ważne dzieła sztuki florenckich i sieneńskich szkół od XIII do XVI wieku. Podczas pobytu w Museo dell'Opera del Duomo w Pizie przy Piazza dei Miracoli znajdują się rzeźby i fragmenty z baptysterium, w tym posągi Nicoli i Giovanniego Pisano oraz skarb katedry.

Innymi mniej znanymi toskańskimi muzeami, ale wciąż cennymi opiekunami sztuki toskańskiej są Muzeum Obywatelskie w Montepulciano , które we wspaniałej konstrukcji z XIV-wiecznych domów Crociani pinacoteca z obrazami od XIV do XIX wieku, Civic Archaeological Museum of Etruscan Cywilizacja Pitigliano , w Maremma , małym muzeum, w którym znaleziska Etrusków wyszły na jaw wraz z wykopaliskami nekropolii Poggio Buco i Akropolu w Pitigliano, a wreszcie Muzeum Obywatelskim Sansepolcro, gdzie można podziwiać arcydzieła Piero della Francesca .

Teraz, gdy wiesz, gdzie udać się na podziwianie najpiękniejszych dzieł sztuki wszech czasów, spójrz na naszą ofertę Domów Wiejskich, B & B, Domów Letniskowych, Apartamentów i Wazonów i zarezerwuj nieruchomość, którą preferujesz na swoje kulturalne wakacje w Toskanii .